Autostradą na wschód

Region

12 lipca Rada Ministrów przyjęła przedłożoną przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa aktualizację Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 z perspektywą do 2025 r. Na liście znajduje się autostrada A2 prowadząca w kierunku Terespola. A dodatkowo w ciągu trzech lat ma powstać nowa przeprawa przez Wisłę w Warszawie w ramach budowy kolejnego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy.

Limit finansowy wspomnianego Programu Budowy Dróg Krajowych został zwiększony ze 107 mld zł do 135 mld zł. – Zwiększony limit finansowy Programu Budowy Dróg Krajowych pozwala na realizację nowych, nieujętych w dotychczasowym limicie odcinków dróg ekspresowych i autostrad, szczególnie w Polsce Wschodniej – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. 

Do listy inwestycji dodano m.in. autostradę A2 na odcinku od Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej. 

Ponadto za kilka lat jadąc Południową Obwodnicą Warszawy (trasa S2) będziemy mogli dojechać nie tylko do ul. Puławskiej w Warszawie, ale i przeprawić się przez Wisłę w kierunku węzła Lubelska. Wojewoda mazowiecki już pod koniec maja wydał zezwolenie na budowę nowego mostu. 

Trasa będzie miała dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. Zakończenie budowy planowane jest na sierpień 2020 r.

Wszystko to oznacza, że za kilka lat wyruszając autostradą A2 z Grodziska Maz. bądź Pruszkowa będziemy mogli dojechać nią do samego przejścia granicznego w Terespolu. Mapy w dużej rozdzielczości dostępne są poniżej:

Mapa 1 – Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.)

Mapa 2 – Mapa stanu budowy autostrad i dróg ekspresowych wg aktualizacji PBDK 2014-2023 (do 2025)

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.