Autobus dla Ruśca i porozumienie w sprawie WKD

Region

Sprawozdania z działalności organizacji gminnych, zawarcie porozumienia z sąsiednimi gminami w sprawie powstania wspólnej linii kolejki WKD oraz podjęcie uchwał w sprawie nadania nazw ulic w Strzeniówce i Kajetanach – to główne tematy LI Sesji Rady Gminy Nadarzyn, która odbyła się w środę, 29 września b.r.

LI Sesja Rady Gminy odbyła się w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury. Podczas obrad podjęto wiele ważnych dla mieszkańców tematów, między innymi: uchwały w sprawie zmiany w planach zagospodarowania przestrzennego części wsi Walendów-Stawowa i Wolica nad Utratą II oraz w sprawie zawarcia porozumienia z gminami: Mszczonów, Raszyn, Żabia Wola, Radziejowice dotyczącego budowy linii kolejki WKD wzdłuż trasy katowickiej.

Przyjęto również sprawozdania z działalności organizacji gminnych: ośrodka pomocy społecznej, sportu, ogniska „Tęcza” oraz sprawozdanie wójta Nadarzyna dotyczące prac między sesjami. W swoim wystąpieniu Janusz Grzyb skupił się głównie na remontach: budynku urzędu i ulic oraz budowach: oczyszczalni ścieków, domów socjalnych w Walendowie i chodników. Wójt przypomniał również o zbliżających się wyborach samorządowych i wyraził nadzieję, że tegoroczna kampania wyborcza nie będzie negatywna i agresywna.

Na sesji podjęto również uchwałę w sprawie rozpatrzenia skargi złożonej przez mieszkańca Ruścca dotyczącej problemu funkcjonowania linii autobusowej 733. Mieszkańcy tej wioski już 6 lat walczą o połączenie komunikacyjne, tymczasem Komisja Rewizyjna wniosła o odrzucenie skargi. Dwie ulice uzyskały nowe nazwy: w Strzeniówce – ul. Skowronków, zaś w Kajetanach – ul. Chabrowa.

Obrady prowadził przewodniczący Rady Gminy Nadarzyn – Piotr Kozłowski. Obecni byli wszyscy radni, którzy niemal jednogłośnie przyjęli wszystkie uchwały.

Na nasze pytanie, skąd ta jednomyślność w podejmowaniu decyzji, Teresa Czerniawska – inspektor ds. obsługi Rady Gminy odpowiedziała: – Wszystkie materiały przygotowane na sesję przez wójta są wcześniej opiniowane przez komisje problemowe, a dopiero potem na sesji poddawane są pod głosowanie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.