Autobus energetyczny zawita do Grodziska

Grodzisk Maz.

Najpierw Pruszków, a później Grodzisk Mazowiecki – tak wygląda trasa autobusu energetycznego na najbliższe dni. Już 12 października o zmianach klimatu będzie można usłyszeć na placu przed Centrum Kultury.

Autobus energetyczny, niczym politycy w trakcie kampanii wyborczej, ruszył w Polskę i odwiedza kolejne miasta. Mieszkańcy Pruszkowa mają okazję zapoznać się z zagadnieniem zmian klimatycznych przez cały wtorek na placu Jana Pawła II. 

Już w środę, 12 października, autobus pojawi się w Grodzisku Mazowieckim. Odkryć jego wnętrze, pełne tablic oraz makiet, będzie można w godzinach 10.00 – 18.00 na placu przed Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej.

Akcja jest elementem kampanii ekologicznej poświęconej zmianom klimatycznym. Wydaje się, że zjawisko jest powszechnie znane, jednak nadal wiele osób nie miało okazji zaznajomić się z tematem. Organizatorzy za cel powzięli zwiększenie świadomości społecznej na temat zmian klimatycznych. Chcą trafić do wszystkich grup społecznych i zwrócić uwagę na istniejący problem. Coraz częściej słyszymy, że zmiany klimatyczne są niebezpieczne. Co możemy zrobić, aby temu zapobiec? Tego będzie można dowiedzieć się w autobusie ekologicznym. 

Eksperci odpowiedzą na wiele nurtujących pytań. Podczas wizyty autobusu energetycznego będzie można zapoznać się z wieloma tablicami, makietami oraz modelami prezentującymi nowoczesne rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej. Nie zabraknie porad, o tym, co można robić każdego dnia, aby zapobiec zmianom klimatycznym.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.