Autobus dla uczniów na czas remontu 447

Brwinów

Od 5 września uczniowie z Brwinowa będą mogli korzystać z autobusu szkolnego, który dowiezie ich do Metra Marymont w Warszawie. Przejazd będzie bezpłatny.

Gmina Brwinów zdecydowała się na taki krok w związku z modernizacją linii podmiejskiej 447. –  To próba naprawiania błędów Kolei Mazowieckich dotyczących tras autobusów zastępczej komunikacji autobusowej na czas modernizacji podmiejskiej linii kolejowej nr 447 Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki, która w niedzielę 3 września zostanie zamknięta prawie na rok – podkreśla Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów. – Żałuję, że Koleje Mazowieckie nie uwzględniły moich próśb, wniosków i postulatów dotyczących skierowania autobusów linii ZB relacji Brwinów – Warszawa Zachodnia na najdogodniejszą trasą przez Mosznę i Domaniew i dalej autostradą A2 i drogą ekspresową S8 do Dworca Warszawa Zachodnia. W efekcie, zamiast skierować autobusy ZB na najlepszą i najszybszą trasę (którą codziennie wybiera tysiące mieszkańców Brwinowa, Podkowy Leśnej i Milanówka) puszczono je trasą z pętli przy sklepie TopMarket – Rynek – rondo – Pszczelińska – Otrębusy – Kanie – Pruszków Al. Wojska Polskiego –  Al. Jerozolimskie – Dworzec Zachodni, tj. na trasę, na której autobusy w godzinach szczytu trafią na co najmniej kilka korków – dodaje.

Zdaniem włodarza Brwinowa Koleje Mazowieckie popełniły błąd, który najboleśniej odczują pasażerowie. W godzinach porannych uczniowie muszą dotrzeć do szkoły, a może zdarzyć się tak, że utkną w korkach… – Ratując sytuację, czego przecież w normalnych warunkach nie powinniśmy robić, poprosiłem radnych o przesunięcie środków w budżecie naszej gminy w wysokości 259 tys. zł. Od wtorku 5 września uruchamiamy po dwa poranne autobusy szkolne do Metra Marymont. 
Stamtąd młodzież dojedzie metrem przecinającym całą Warszawę: do stacji Metro Centrum podróż trwa 11 minut, a przejazd cała linią metra do Kabat trwa tylko 31 minut – wyjaśnia Kosiński.

Z porannych kursów będą mogli korzystać uczniowie i studenci studiów dziennych do 26 roku życia, którzy posiadają Brwinowską Kartę Mieszkańca. Rozkłady jeszcze nie są znane, ale magistrat zapewnia, że niebawem będą dostępne. Co istotne, przejazd porannymi autobusami szkolnymi będzie bezpłatny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.