Aukcja z okazji jubileuszu szkoły

Milanówek

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej w Milanówku w roku szkolnym 2015/2016 obchodzi jubileusz 80-lecia. Placówka organizuje wiele wydarzeń, które mają integrować członków szkolnej społeczności. Już 15 stycznia odbędzie się aukcja prac plastycznych.

W roku szkolnym 1935/1936 powołano szkołę w wilii „ Starodrzew” przy ul. Kaprys 2/4. Placówka nie cieszyła się długo autonomią, gdyż w czasie II wojny światowej zajęli ją Niemcy. 2 września 1951 roku otwarto nową siedzibę szkoły, która znajdowała się przy ul. Literackiej. Jej patronem został Bolesław Bierut. W latach 50. szkoła święciła sukcesy na polu sportowym m.in. w czwórboju atletycznym i zawodach łyżwiarskich. Na początku lat 90. podjęto decyzję o usunięciu patrona z nazwy szkoły. W maju 2000 roku doszło do nadania placówce imienia Armii Krajowej.

Jubileusz 80-lecia placówki ma być wyjątkowy. – Przyjęliśmy, że co miesiąc będziemy organizować przedsięwzięcia odnoszące się do naszej historii oraz obecność w przestrzeni lokalnej. Chcemy, aby uczniowie zapamiętali ten rok. Nie chodzi o to, żeby zorganizować jedną akademię i zapomnieć. Celem jest zintegrowanie szkolnej wspólnoty oraz osób związanych z placówką – tłumaczy Marianna Frej, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej.

Szkoła postanowiła organizować cykl spotkań z absolwentami placówki. – Naszym pierwszym gościem był Feliks Dzierżanowski, który rozpoczynał edukację w naszej placówce w roku szkolnym 1935/1936. Niestety, pan Feliks zmarł w grudniu, ale nasi uczniowie mieli okazję spotkać wyjątkowego człowieka. Ostatnio gościła u nas Kamila Biedrzycka-Osica – mówi dyrektor szkoły.

15 stycznia szkoła planuje kolejną akcję. Chętni będą mogli nabyć prace artystyczne uczniów oraz dorosłych. Cały dochód zostanie przekazany na uzupełnienie szkolnego  sprzętu nagłośniającego. – Traktujemy aukcję jako dobrą zabawę. Chodzi o możliwość spotkania się środowiska związanego ze szkołą oraz zaprezentowanie talentów naszych uczniów. Przyjęliśmy dwie ścieżki przeprowadzenia wydarzenia. Pierwszym punktem będzie kiermasz prac, a kolejnym aukcja kilkunastu dzieł – tłumaczy Frej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.