Atrakcje z błotem w roli głównej

Milanówek

Z powodu zamknięcia basenu miejskiego w Milanówku na osłodę postanowiono zorganizować inne atrakcje na tym samym terenie przy ul. Sportowej. Jednak mieszkańcy nie są zadowoleni…

Głównym powodem niezadowolenia jest kurtyna wodna, z której najczęściej korzystają dzieci. Urządzenie powinno dawać im dużo radości, a także przyjemnego ochłodzenia w upalne, letnie dni. Niestety kurtynę ustawiono na trawniku, z którego już po kilkunastu minutach zabawy robi się błoto. W tej sprawie zwrócił się do nas m.in. pan Piotr. – Zastanawiam się kto wpadł na pomysł stawiania bramki wodnej na ziemi, a nie na betonie? Przecież to nie trzeba wiele myśleć żeby dojść do wniosku, że to nie uda się – czytamy w mailu wysłanym na adres kontakt@wpr24.pl.

Okazuje się, że milanowski magistrat ma pomysł jak rozwiązać ten problem. – Rzeczywiście wokół kurtyny tworzy się błoto. Szczególnie odczuwało się to w ubiegłą sobotą, ponieważ było gorąco, a dzieciaki ciągle włączały wodę. Myślimy aby zabezpieczyć ten teren i wyłożyć go czymś żeby nie robi się to błoto. Po prostu chcemy wykonać podłogę. Myślę, że na ten weekend uda się nam to wykonać – tłumaczy Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka.

W mailach jakie otrzymaliśmy, mieszkańcy sugerowali aby kurtynę umieścić na betonowym chodniku. – Oczywiście możemy ustawić kurtynę na betonie, ale nie będzie to bezpieczne rozwiązanie dla dzieci. To twarde podłoże i znajdują się na nim kamienie – zaznacza Kwiatkowska.

Na terenie miejskiego basenu zorganizowano wiele innych atrakcji m.in. „kino na leżaku”. Mieszkańcom spodobał się pomysł. Jest jednak małe „ale”… Nigdzie nie podano repertuaru, więc niewiadomo jaki film będzie wyświetlany. Jak udało się nam dowiedzieć repertuar pojawi się już wkrótce na stronie internetowej milanowskiego magistratu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.