Areszt za wtargnięcie z bronią

Grodzisk Maz.

Trzy miesiące za kratami i na tym prawdopodobnie się nie skończy. Sąd wydał nakaz aresztu dla 24-latka który wtargnął na jedną z posesji w miejscowości Henryszew (gmina Jaktorów) i groził właścicielce bronią.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w poniedziałek, 18 stycznia. W godzinach popołudniowych uzbrojony mężczyzna przeskoczył płot prywatnej działki, na podwórku groził bronią mieszkance, a następnie zabarykadował się w domu, gdzie oddał dwa strzały. Na szczęście nikomu nie stała się krzywda..

24-latka obezwładnili grodziscy policjanci. – W domu poszkodowanej funkcjonariusze znaleźli leżący na podłodze pistolet oraz saszetkę, w której były 2 słoiki wypełnione ponad pół kilogramem białej substancji. W miejscu zamieszkania zatrzymanego zostało znalezione kolejne opakowanie z białym proszkiem. Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone do dalszych badań. Mateusz W. usłyszał 6 zarzutów. Odpowie za wdarcie się do cudzego domu, grożenie użyciem broni mieszkańcom i policjantom, nielegalne posiadnie broni i amunicji oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających – informuje grodziska komenda powiatowa.

Wobec sprawcy sąd zastosował 3-miesięczny areszt. Prawdopodobnie mężczyzna spędzi za kratami jednak dużo więcej czasu

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.