Aplikacja dla pacjentów

Piastów

Zdrowie trzeba kontrolować. Teraz będzie to zdecydowanie łatwiejsze. Mieszkańcy Piastowa mogą korzystać z mobilnej aplikacji VisiMed, dzięki której można m.in. zarezerwować wizytę u lekarza i sprawdzić historię leczenia.

Wizyta u lekarza kojarzy nam się z długimi kolejkami. Życzylibyśmy sobie, żeby sytuacja służby zdrowia w Polsce wyglądała inaczej. Wyobraźmy sobie, że nie trzeba tracić czasu na zapisy i historia leczenia dostępna jest od ręki. Czy to możliwe? Za pomocą mobilnej aplikacji VisiMed mogą się o tym przekonać mieszkańcy Piastowa.

Rozwiązanie zostało wprowadzone wraz z początkiem stycznia. Z nowoczesnego rozwiązania mogą korzystać mieszkańcy Piastowa i pacjenci SPZOZ Piastun. Wystarczy pobrać aplikację, stworzyć Indywidualne Konto Zdrowotne, na którym będą gromadzone wszystkie dane dotyczące leczenia. Co ważne, dostęp do zgromadzonych informacji ma tylko pacjent, a także lekarz, który wcześniej uzyska zgodę właściciela.

Jakie funkcje ma aplikacja? – Wyszukiwanie lekarza, wygodna rezerwacja wizyty, przypomnienie o wizytach, dostęp do historii leczenia. Co ważniejsze, wszelkie informacje zdrowotne trafiają na konto automatycznie ze wszystkich placówek korzystających z sytemu i oznaczonych logo OSOZ (przychodni, szpitali, gabinetów lekarskich, laboratoriów medycznych i aptek) – czytamy w opisie aplikacji.

Zatem każdy ma dostępny pod ręką swój zdrowotny notatnik. Użytkowanie konta jest bezpłatne. Aplikację można zainstalować na telefonach iOS i Android.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.