Apelowali o zawieszenie wicewójta

Nadarzyn

W Nadarzynie gorąco wokół sprawy zastępcy wójta Tomasza Muchalskiego. Postępowanie sądowe trwa. Podczas ostatniej sesji rady gminy, radni Klubu Zielona Gmina zaapelowali o zawieszenie wicewójta.

O całej sprawie mówi się już od kilku miesięcy. W sierpniu ubr. policja otrzymała zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy znajdującym się w samochodzie przy ul. Osiedlowej w Ruścu. Okazało się, że chodzi o zastępcę wójta Nadarzyna. Na miejscu funkcjonariusze zastali mężczyznę siedzącego w pojeździe. Badanie wykazało, że kierowca miał ponad 3 promile alkoholu we krwi. Tomaszowi Muchalskiemu przedstawiono zarzut prowadzenia auta pod wpływem alkoholu. Sprawa jest wyjaśniana.

Zaistniała sytuacja budzi sprzeciw radnych Klubu Zielona Gmina. Podczas majowej sesji przedstawili apel o zawieszenie wicewójta. – Wzywam wójta gminy Nadarzyn do zawieszenia, oskarżonego w chwili obecnej Tomasza Muchalskiego w pełnieniu funkcji zastępcy wójta do czasu wydania prawomocnego wyroku w sądzie – przedstawiała jedna z radnych Klubu Zielona Gmina. – W toku przesłuchania świadków podczas procesu Tomasza Muchalskiego zostały ujawnione nowe istotne fakty świadczące o nagannym zachowaniu. Świadkowie w osobach funkcjonariuszy policji oraz straży gminnej zeznali, że zatrzymany będąc w stanie silnego upojenia alkoholowego wielokrotnie stawiał czynny i bierny opór, co zmusiło funkcjonariuszy do zastosowania środków przymusu bezpośredniego – dodawała.

Nadarzyński urząd nie będzie podejmował żadnych kroków w sprawie zastępcy wójta. – W sądzie toczy się w tej sprawie postępowanie. Nie będziemy spekulować na temat jego wyniku. Po ogłoszeniu prawomocnego wyroku sądu podejmiemy stosowne działania. Do tego czasu nie będą podejmowane żadne działania w tym temacie – przekazała nam swoje stanowisko gmina.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.