Angielski dla dzieci w nowym Centrum Kultury – budujemy i mówimy!

Art. Sponsorowany

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko polubiło język angielski, ale wiesz nie może wysiedzieć w ławce podczas lekcji i szybko się nudzi na zajęciach, ten tekst powinien Cię zainteresować!

Już od września ruszają zapisy na kurs języka angielskiego, podczas którego dzieci nigdy nie będą się nudzić, za to angielskie zwroty i słówka szybko zapadną im w pamięć już na zawsze.  Na czym polega fenomen kursu SIMPLE ENGLISH organizowanego w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie?

To forma zajęć oparta na nauce poprzez kreatywną i niecodzienną zabawę, która sprawia, że dzieci uwielbiają uczyć się języka angielskiego. Każde spotkanie jest dla nich ciekawe, pobudza do działania i zwiększa motywację do nauki.

Po pierwsze dobra zabawa!
Kurs językowy SIMPLE English to przyjazna i efektywna metoda nauczania języka angielskiego oparta na zabawach konstrukcyjnych. Do nauki wykorzystujemy wielkie piankowe klocki, które nie tyko uatrakcyjniają lekcje, ale również działają na wyobraźnię dzieci, rozwijają ich kreatywność, angażują do działania i aktywności fizycznej.

Podczas lekcji dzieci wykonują z klocków scenografię oraz rekwizyty potrzebne do wykonania zadań związanych z tematem zajęć np. stół w restauracji, ladę w sklepie, kasę biletową, stację kolejową, gabinet lekarski, szafę, ubrania itp.
 

Po drugie przyjazna nauka!
W takiej aranżacji dziecko całkowicie wczuwa się w daną sytuację. Ułatwia to zapamiętywanie słówek oraz komunikowanie się z użyciem pełnych zdań. Dzieci realizują tematy leksykalne i używają wyrażeń gramatycznych podążając za lektorem, według konkretnego programu zajęć.

W trakcie budowy aktywnie używamy zwrotów w języku angielskim, potrzebnych do stworzenia aranżacji. Oprócz danej tematyki, dzieci uczą się komunikowania ze sobą w języku obcym. Swobodna rozmowa pomiędzy uczniami, pozwala im szybko oswoić się z językiem i powoduje, że już po kilku lekcjach zaczynają myśleć po angielsku.

Ile nowych słówek dzieci będą mogły poznać podczas jednych zajęć? Oczywiście tyle, ile są w stanie zapamiętać i takie, które najbardziej im się przydały w danej sytuacji. Najważniejsze, że ta wiedza z pewnością pozostanie w ich głowach na zawsze, bo pojawi się w chwili, gdy będą zrelaksowane i będzie przekazana w sposób przyjazny, a przede wszystkim tak różny od szkolnych ławek i książek.

Po trzecie kreatywność, logiczne myślenie i duuużo ruchu!
Klocki Mammutico nie są jedynie pomocą dydaktyczną. Ich wielofunkcyjność sprawia, że rozwijają w dzieciach wyobraźnię, kreatywność i pewność siebie. Uczą współpracy w grupie i wspierają samodzielność.

Przy pomocy wielkich klocków dzieci ćwiczą również koordynację ruchową, dużą motorykę oraz myślenie przestrzenne i logiczne. Są to umiejętności, które ułatwiają m.in. naukę pisania, czytania, rozwiązywania zadań z matematyki, a w przyszłości odnajdywania się w nowych sytuacjach.
 

BlocoLoco – przydatne informacje
Kurs SIMPLE English organizowany jest dla dzieci w wieku od 1 do 9 lat, w edukacyjnej sali BlocoLoco, która mieści się na parterze Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie (od strony parkingu).

To bezpieczna, przyjazna i kreatywna przestrzeń dla najmłodszych. Sala po brzegi wypełniona jest wielkimi piankowymi klockami o różnych kształtach, które w kilka minut pozwalają zbudować inny świat, zmienić osobowość oraz przenieść się w czasie i przestrzeni…

Oferta BlocoLoco to nie tylko angielski! Polecamy się również na klockowe urodziny z opcją zarezerwowania ścianki wspinaczkowej oraz zorganizowane zajęcia dla przedszkoli i szkół podstawowych.

Edukacyjna sala z klockami – BlocoLoco
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie
Ul. Bohaterów Warszawy 4
Zapisy i informacje:
tel.  729 97 37 37
e-mail: info@bloco-loco.com
www.bloco-loco.com

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.