Andrzej Bittel podsekretarzem w MIB

Region

Dotychczasowy naczelnik Wydziału Infrastruktury i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Pruszkowie został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

20 września premier Beata Szydło powołała nowego pracownika w MIB. Jest nim Andrzej Bittel absolwent prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również podyplomowe studia w kierunku zarządzania w administracji publicznej w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego oraz Podyplomowe Studium Europejskiego Prawa Samorządowego w Polskiej Akademii Nauk.

– Andrzej Bittel zna procesy inwestycyjne w dziedzinie infrastruktury. Jestem przekonany, że przy jego współudziale uda nam się zrealizować wszystkie zaplanowane zadania – mówił minister MIB, Andrzej Adamczyk wręczając nominację.

Od 2015 r. Andrzej Bittel zajmował stanowisko naczelnika Wydziału Infrastruktury i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie. W latach 2007-2010 pracował w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.

– Inwestycje kolejowe, strategia rozwoju kolei, wspólny bilet to jedne z najważniejszych wyzwań, które  są dla nas priorytetem i stoją przed nowym wiceministrem – podkreślił Adamczyk.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.