Amunicja w szkółce krzewów

Uncategorized

Na terenie jednej z posesji przy ul. Bocznej w Duchnicach doszło do odkrycia amunicji. Odnaleźli ją pracownicy szkółki krzewów, którzy wykonywali roboty ogrodnicze.

Informacje na ten temat otrzymaliśmy drogą mailową od czytelnika. – Przy szkółce krzewów w Duchnicach pojawiło się kilka radiowozów. Prawdopodobnie znaleziono jakieś materiały wybuchowe – czytamy w wiadomości wysłanej na adres kontakt@wpr24.pl.

Jak udało się nam ustalić chodziło o naboje do pistoletu (broni krótkiej). Policjanci wciąż pracują na miejscu znaleziska. – Po południu otrzymaliśmy zgłoszenie o odnalezieniu amunicji na nieogrodzonym terenie szkółki roślin. Pracownicy podczas wykonywania robót ogrodniczych zauważyli amunicję w małym skupisku. Zostanie ona zabezpieczona. Następnie będziemy musieli ustalić okoliczności w jakich doszło do pozostawienia tej amunicji – mówi podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego. – Znaleziono około 20 sztuk naboi – dodaje.

Policjanci twierdzą, że amunicja z pewnością nie jest pozostałością po drugiej wojnie światowej. – Trudno określić jak stare jest to znalezisko. Po zabezpieczeniu amunicji będziemy prowadzić dalsze czynności zmierzające do ustalenia jej pochodzenia. Natomiast na pewno nie jest to pozostałość po drugiej wojnie światowej – zaznacza Gromek-Oćwieja.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.