Amfiteatr czeka na wartownię

Milanówek

Milanowski Amfiteatr był jedną z najważniejszych ubiegłorocznych inwestycji miasta. Jednak to nie koniec prac. Miasto planuje wybudować toaletę i wartownię.

Teren przy ul. Fiderkiewicza i Krótkiej ma być miejscem aktywnego spędzania czasu przez mieszkańców Milanówka. Z pewnością przeprowadzony w ubiegłym roku remont sprawił, że milanowanie chętnie odwiedzają popularny „dołek”. Plac zabaw, siłownia plenerowa czy też ławeczka miłości – to tylko niektóre atrakcje.

Milanowski magistrat ma w planach budowę ogólnodostępnej toalety oraz wartowni. Miasto ogłosiło postępowanie, w którym szukało wykonawcy zadania. Pojawiła się tylko jedna oferta, jednak przekraczała możliwości finansowe miasta.

Mieszkańcy na takie rozwiązanie reagują optymistycznie. Zielony teren będzie w pełni wyposażony. Jak to ma wyglądać w praktyce? – Warunki realizacji zamówienia określają gabaryty budynku wartowni na 4m długości i 2m szerokości, zatem nie będzie to duży budynek. Należy jednak zaznaczyć, że ostateczne rozmiary budynku wartowni zostaną określone w projekcie technicznym będącym przedmiotem wspomnianego zamówienia. Warunki określają również sposób użytkowania budynku toalety, która ma mieć osobne pomieszczeni dla kobiet i mężczyzn, dostosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Przewiduje się również bezpłatne korzystanie z toalety przez cały rok –  wyjaśnia Adam Adamczyk, p.o. Kierownika Technicznej Obsługi Miasta.

Tyle plany. Milanówek musi nieco wstrzymać się z budową toalety i wartowni. Najpierw musi powstać projekt, jednak bez wykonawcy ani rusz.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.