Alfa romeo także w Pruszkowie

Region

Jeden z przekazanych w piątek stołecznej policji radiowozów będzie służył w powiecie pruszkowskim – informuje Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie. Wcześniej o otrzymaniu nowego radiowozu poinformowała KPP w Grodzisku Mazowieckim.

Nowe samochody Alfa Romeo 159 dla policji to specjalistyczne radiowozy do ścigania piratów drogowych. Mają służyć na najniebezpieczniejszych
drogach o dużym natężeniu ruchu. Komenda Stołeczna Policji otrzymała ich
12. Trafiły do komend powiatowych podległych KSP.

Policyjne alfy wyposażone są w silnik o pojemności 1,8 l z turbodoładowaniem o mocy 200 koni mechanicznych. Do 100 km/h rozpędzają się w 7 sek. Mogą osiągać prędkość do 235 km/h. Są wyposażone w wideorejestrator, radar i komputer, które ułatwią policjantom ściganie piratów drogowych.

Zakup przez Policję 120 nowych samochodów alfa romeo, podobnie jak zakup motocykli i furgonów, jest częścią indywidualnego projektu pn. „Doposażenie jednostek Policji w specjalistyczny sprzęt służący poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na obszarze całego kraju”. Projekt, o wartości ponad 52 mln zł, realizowany jest w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko, na mocy umowy o dofinansowanie podpisanej z Centrum Unijnych Projektów Transportowych z 28 października 2009 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.