Alarmy bombowe w szkołach w Piastowie, Pruszkowie i Grodzisku [AKTUALIZACJA]

Region

Niespokojny początek drugiego dnia matur w szkołach w naszym regonie. Od rana pojawiają się informacje o kolejnych szkołach średnich, gdzie miało dojść do podłożenia ładunku wybuchowego.

– Zgłoszenia dotyczyły niepublicznej szkoły przy ul. Namysłowskiego w Piastowie, liceum im. Zana w Pruszkowie, teraz zgłoszenie dotyczy też Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ul. Gomulińskiego w Pruszkowie. Pierwsze dwie szkoły zostały już sprawdzone, alarm okazał się fałszywy. W trzecim przypadku policjanci pracują na miejscu – mówi nam podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Informacje o możliwości podłożenia bomby w jednej ze szkół otrzymali też grodziscy policjanci. – Potwierdzam, chodzi o jedną ze szkół średnich. Czynności trwają – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku.

Chodzi o liceum przy ul. Żwirki i Wigury.

AKTUALIZACJA godz. 9.30:

Jak przekazali nam policjanci, budynki zostały sprawdzone. Wszystkie sygnały o możliwości podłożenia ładunków wybuchowych okazały się fałszywe. Mundurowi będą starali się teraz ustalić autora lub autorów alarmów.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 35

35 odpowiedzi na “Alarmy bombowe w szkołach w Piastowie, Pruszkowie i Grodzisku [AKTUALIZACJA]”

 1. Zed pisze:

  Miał ich chronić VPN i sieci TOR.
  „Maile z ostrzeżeniami były wysyłane “z darknetu”, co zdaniem niektórych osób całkowicie wyklucza możliwość namierzenia sprawców. W rzeczywistości namierzenie sprawców jest bardzo trudne, ale jednak możliwe. Dowodem niech będą podobne przypadki z UK i USA….Obaj młodzieńcy wywoływali fałszywe alarmy w 2 tys. szkół z USA i 400 szkół z UK. Reklamowali też na Twitterze usługi wywoływania alarmów lub paraliżowania serwisów internetowych szkół i uczelni. Szczególnym “osiągnięciem” było uziemienie samolotu w San Francisco, który rzekomo miał być porwany w celu dokonania ataku terrorystycznego. ”
  https://niebezpiecznik.pl/post/czy-policja-moze-namierzyc-sprawcow-falszywych-alarmow-bombowych/

 2. Anonim pisze:

  Niedługo złapią Broniarza za te wygłupy.

 3. Wilku Starszy pisze:

  A i jeszcze jedno, nie wchodziłem tam i nikomu nie radzę wchodzić na tę stronę, z pewnością jest teraz monitorowane, kto na nią zaglądał pod kątem udziału w wywoływaniu alarmów bombowych.

 4. Wilku Starszy pisze:

  A teraz znalazłem konkretną wskazówkę dla policji, nie wiem, czy jest sens do kogoś to wysyłać? Sprawa ma zasięg ogólnokrajowy, może ktoś już się tym zajmuje.
  Na wykopie piszą, że odpowiedzialni za to są użytkownicy ze strony lolifox.org
  https://www.wykop.pl/wpis/41042513/za-alarmami-bombowymi-stoja-uzytkownicy-chana-loli/

  Jak widać gnojki mają dokładną instrukcję jak postępować. Używają, co za zaskoczenie, sieci TOR. Życzę powodzenia policji, niech ten proceder się wreszcie zakończy.

 5. dominiklech29@wp.pl pisze:

  W Komorowie tez była bomba?

 6. Nauczyciel pisze:

  A niby skad autor miał te Wiadomości? Z tego co wiem dyrektorzy tych szkół nie chwala sie takimi newsami do gazet….

 7. Pio pisze:

  I to zapewne wina Tuska i Putina

 8. nauczyciel pisze:

  Nie zdziwiłbym się jakby to był Broniarz, albo inny nauczyciel który nie może się pogodzi, że nie wywalczył podwyżki kosztem uczniów.

 9. Daro pisze:

  Ukrancy maja niezla zabawe ! Czas zamknacgranice !!!

 10. maniek pisze:

  nietrudno wywnioskować że to działanie jednego z naszych sąsiadów (ze wschodu) lub ich agentów.

 11. Wilku Starszy pisze:

  Obstawiam, że to cały czas ten sam człowiek od alarmów bombowych.

  • Grabarz pisze:

   Droga redakcjo, proszę wywołać do tablicy komendanta powiatowego Policji i odpytać, czy udało się ująć sprawcę fałszywych alarmów w urzędzie miasta Pruszkowa, sądzie i marketach.

  • Zed pisze:

   Gdyby to był jeden człowiek to już dawno by był złapany. Być może jeden jest zleceniodawca ale wykonanie jest rozproszone dlatego się przedłuża.

   • Wilku Starszy pisze:

    Oj, naiwny jesteś. Poczytaj trochę o anonimizacji w sieci. Jak ktoś nie wie co robi, to go złapią, ale profesjonalista z użyciem takich narzędzi pozostanie nieuchwytny. I niestety tutaj mamy taki przypadek, bo nie słychać, by sprawcy alarmów bombowych w Biedronce czy urzędzie miasta zostali złapani. A na pewno byłoby o tym głośno.
    A to czy to robi jeden człowiek czy wielu nie ma żadnego znaczenia, gdyby każdy alarm robił inny amator, to każdego by już złapali.

    • Anonim pisze:

     Może ktoś się nie nauczył 🤪

    • Zed pisze:

     Czy kogoś złapią a czy to ujawnią to dwie różne rzeczy. Niewiele wiesz o dostępnych narzędziach sieciowych i anomizacji a wierzysz w przekaz dla naiwnych. Każdego można namierzyć, jest tylko kwestia kosztów.

     • Wilku Starszy pisze:

      Naiwny jestes. Poczytaj sobie o kombinacji VPN i sieci TOR. Oczywiście, ze da sie zlapac kogos takiego o ile popelni blad, ale jesli wie co robi…
      Aha, a co ich kosztuje podanie suchej informacji bez szczegolow na postrach zeby zniechecic nastepnych zartownisiow? Gdyby ich zlapano, wiedzielibysmy o tym.
      Czytalem informacje ze policja juz wie, gdzie zgaduja sie na akcje. Pytanie czy zagladajac tam tez sie dobrze zabezpieczali. Pozostaje czekac.

 12. Anonim pisze:

  Służby same nakręcają tę głupotę. Jakby nie reagowały na te idiotyzmy, kolejnych zgłoszeń by nie było. Zwłaszcza w czasie matur powinni wykazać się choć odrobiną rozsądku.

  • noinoi pisze:

   a gdyby cokolwiek się stało, będziesz pierwszy krzyczał: służby nie sprawdziłyyyyyyy!!!

   • Anonim pisze:

    Na miliony fałszywych alarmów ani jeden nie okazał się prawdziwy. Tego, co zarządza ewakuację karać równie surowo jak tego, co zgłasza. Miesiąc i problem rozwiązany. Zero alarmów, zero ewakuacji.

  • Anonim pisze:

   Zso w Brwinowie też alarm i ewakuacja

  • Zed pisze:

   Służby mają stosowne uprawnienia i możliwości aby wyłapać takich „żartownisiów”. To tylko kwestia czasu. W tym przypadku powinny być bardzo wysokie kary bo można to podciągnąć pod terroryzm. Ale nie wiadomy czy sędziowie nie będą rozgrzani i nie uniewinnią delikwentów.

   • Anonim pisze:

    @Zed – szkoda, że służby zajmują się tropieniem opozycji i szukają obrazków z tęczą, a nie mają czasu na szukanie dowcipnisiów i bandytów. Tak działa państwo PiS.

    • Zofia pisze:

     Gdyby to zdjęcie twojej matki sobie zmodyfikowali i obklejali nim kible i śmietniki to nie miał byś wątpliwości, że to obraźliwe i obraża zarówno Ją jak i ciebie. I pierwszy zgłaszał byś to na policję.

    • Zed pisze:

     Wytrzeźwiej, z pewnością tropieniem dowcipnisiów sieciowych i tele zajmują się ci sami policjanci co podobno nie mają już czasu.

   • Wilku Starszy pisze:

    A tych od alarmów w marketach i sądach złapali? No właśnie.

 13. Elo pisze:

  Trzeba być debilem maksymalnym

 14. Maturzysta pisze:

  Kiedy budowlanka?

 15. jot pisze:

  pewnie tusk albo broniarz 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły