Alarm bombowy w sklepach Biedronki [AKTUALIZACJA]

Region

Około godz. 11.00 do redakcji portalu WPR24.pl wpłynął mail z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednym ze sklepów sieci Biedronka w Pruszkowie. Informację przekazaliśmy policji. Trwa ewakuacja wszystkich sklepów tej sieci na terenie miasta.

W otrzymanym przez nas mailu nie było informacji, o który dokładnie sklep chodzi. Zgłoszenie przekazaliśmy policji. W tej chwili trwa ewakuacja wszystkich sklepów na terenie Pruszkowa. – Taką decyzję podjęło kierownictwo sieci. Prowadzimy działania. To wszystko, co w tej chwili mogę powiedzieć – mówi podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Zgodnie z procedurami sprawdzamy takie zgłoszenia mając na względzie bezpieczeństwo klientów i personelu — dodaje.

Jak udało nam się ustalić, maila o identycznej treści wysłano do grodziskich policjantów. – Potwierdzam, że otrzymaliśmy taką wiadomość. Nie podano w niej o który sklep może chodzić. Sprawdzamy to. Na razie nie mamy informacji o ewakuacji – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Policjanci przypominają, o karach jakie grożą za zgłaszanie fałszywych alarmów. – Celowe wywołanie fałszywego alarmu i reakcji służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo to przestępstwo zagrożone karą nawet ośmiu lat pozbawienia wolności. Policja pokazała że potrafi dotrzeć do autorów takich wiadomości nawet jeśli próbują ukryć swoją tożsamość — dodaje podkom. Kańka.

AKTUALIZACJA godz. 15.15:

Policja w Pruszkowie i Grodzisku zakończyła sprawdzanie sklepów. Alarm okazał się fałszywy. Więcej przeczytacie tu.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Alarm bombowy w sklepach Biedronki [AKTUALIZACJA]”

 1. Ii pisze:

  Jak myszy to bomba… Ehhh… Ktoś się uwziąl na te biedry

 2. lowi pisze:

  podejrzewam Niemców, babcia mówiła, że to w ich stylu

 3. Pinki pisze:

  Na roboty społeczne dla miasta tego cwanego żartownisia i to ostre takie żeby poczuł w kościach

 4. Dd pisze:

  Najwidoczniej Lidl brzytwy się chwyta by wygrać x konkurencja

 5. Wilku Starszy pisze:

  Strzelam, że to ten sam dowcipniś, który pisał o bombie w urzędzie, bo metoda ta sama.

 6. jot pisze:

  Rok 2019 a ktoś myśli, że sobie wyśle heheheh śmieszne pogróżki i go nie nie mierzą. O losie.

  • Olo pisze:

   W Pruszkowie kilka razy w roku są takie alarmy a jakoś nie kojarzę zeby kogos w tej sprawie zatrzymali… Jak widać obejscie jest…

 7. Sprawiedliwy pisze:

  Deb… się nudzi. Podsumować koszt i niech taki idjota zapłaci za straty i interwencję służb to im się odechce. Nie ma z czego zapłacić to niech wisi dług na nim 10 lat. Komornik niech depcze i szuka. Tak samo traktować pseldo kibiców, i wszystkich innych krety nów którzy niszczą coś co nie jest ich. Czemu ma iść siedzieć i się opierd… za nasze?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły