Wideo: Katowicką pędził ponad 200 km/h

Region

Funkcjonariusze z pruszkowskiej drogówki zatrzymali obywatela Chin, który Al. Katowicką jechał ponad 200 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatami na łączną kwotę 1500 złotych.

W poniedziałek policjanci z pruszkowskiej drogówki prowadzili kontrole samochodów w miejscowości Kostowiec. Uwagę funkcjonariuszy zwróciła jadąca w kierunku Warszawy skoda. Ręczny pomiar prędkości wykazał, że kierowca przekroczył obowiązujące na trasie ograniczenie o 85 km/h.

29-letni obywatel Chin nie zwrócił uwagi na dany „lizakiem” sygnał nakazujący zatrzymanie. Po zignorowaniu sygnału przez kierowcę funkcjonariusze ruszyli w pościg za pojazdem. Policyjny wideorejestrator wskazał, że ścigana skoda pędziła Al. Katowicką ponad 200 kilometrów na godzinę. Kierowca pojazdu nie reagował na sygnały policjantów, dodatkowo w trakcie ucieczki złamał kilka przepisów. Mężczyzna próbując zgubić policyjny pościg sygnalizował skręt w lewo, po czym wykonywał manewr skrętu w prawo. Dodatkowo nie stosował się do sygnalizacji świetlnej.

Policjanci zatrzymali uciekiniera w miejscowości Rusiec. Obywatel Chin został ukarany mandatami w łącznej wysokości 1500 złotych, za przekroczenie prędkości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Mężczyzna tłumaczył, że spieszył się na lotnisko Okęcie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.