Akt założycielski przedszkola przyjęty

Raszyn

Trwa budowa przedszkola przy ul. Poniatowskiego w Raszynie. Tymczasem radni podjęli uchwałę w sprawie założenia placówki.

Roboty budowlane przy Poniatowskiego mają zakończyć się wraz z końcem czerwca. Następnie placówka zostanie wyposażona w niezbędny sprzęt. Wszyscy z zapartym tchem czekają na ostateczny efekt.

Radni pochylili się nad sprawą placówki i podjęli uchwałę w sprawie założenia przedszkola nr 3 w Raszynie. Tym samym kwestie formalne zostały uregulowane. – Powołanie nowego Przedszkola w miejscowości Raszyn jest konieczne z uwagi na ograniczone możliwości zapewnienia miejsc wszystkim ubiegającym się dzieciom w wieku przedszkolnym przez funkcjonujące na tym obszarze przedszkola – napisano w uzasadnieniu uchwały. 

W 8-oddziałowej placówce znajdzie się miejsce dla 200 dzieci. Władze Raszyna podkreślają, że przedszkole przy Poniatowskiego rozwiąże dotychczasowe problemy. – 135 dzieci nie zostało przyjętych do innych placówek na terenie gminy Raszyn. Na pewno znajdą miejsce w przedszkolu przy ul. Poniatowskiego. Dzieci będą mogły korzystać z nowoczesnego i w pełni dostosowanego do ich potrzeb budynku – przedstawia Michał Kucharski, zastępca wójta Raszyna.

Wśród mieszkańców powszechne są obawy o powodzenie inwestycji. Czy przed 1 września uda się zakończyć prace? – Budowa przedszkola nadal trwa, ale wszystko postępuje zgodnie z planem. Z końcem czerwca budynek ma być gotowy – wyjaśnia Kucharski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.