Akt założycielski liceum podpisany

Nadarzyn

Sprawa utworzenia liceum przy ul. Żółwińskiej w Nadarzynie dobiega końca. Gminni radni jednogłośnie opowiedzieli się za założeniem placówki.

W Nadarzynie mogą mówić o szczęśliwym finale, choć z pewnością chwil zwątpienia nie brakowało. Mobilizacja mieszkańców i nauczycieli, utworzenie komitetu społecznego „Inicjatywa dla utworzenia Liceum Ogólnokształcącego w Nadarzynie” oraz zebranie ponad 3 tys. głosów poparcia sprawiły, że udało się wykonać krok w stronę marzeń. 7 lutego rada powiatu pruszkowskiego wyraziła zgodę na utworzenie placówki, jednak na Nadarzyn czekały kolejne wyzwania. 

Gmina i zarząd powiatu różniły się, co do okresu wypowiedzenia porozumienia. Mieszkańcy, nauczyciele i społecznicy niepokoili się, bo istotny był czas. Ostatecznie osiągnięto kompromis i strony zaakceptowały opcję wypowiedzenia porozumienia wynoszącą 48 miesięcy.

W końcu przeszedł czas na podjęcie gminnej uchwały. – Porozumienie zostało opublikowane w dzienniku urzędowym województwa mazowieckiego dokładnie 2 marca, a więc zaczęło obowiązywać z dniem 17 marca 2017 roku. Pozostające więc w kompetencji rady gminy podjęcie przedmiotowej uchwały w sprawie założenia placówki stało się dopiero możliwe po 17 marca – mówiła podczas poniedziałkowej (20 marca) sesji Maria Aleksińska, dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego.

Radni byli jednomyślni i postawili kropkę nad „i”. – . Z dniem 1 września 2017 r. zakłada się Liceum Ogólnokształcące w Nadarzynie, ul. Żółwińska 41 – czytamy w uchwale.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.