Akcja zima: Straż miejska karze mandatami

Region

Atak zimy przyniósł ogromne utrudnienia dla kierowców i pieszych. Straż miejska, której możemy zgłaszać wszelkie problemy związane z zalegającym śniegiem przeprowadziła wiele interwencji. Mandat otrzymała nawet spółka MZO, odpowiedzialna za odśnieżanie dróg miejskich i powiatowych.

Po obfitych opadach śniegu właściciele posesji, administratorzy nieruchomości i osiedli, zarządcy dróg, a nawet firmy odpowiadające za odśnieżanie ciągów pieszych i ulic nie radziły sobie z wywiązywaniem się ze swoich obowiązków. W trakcie pierwszych śnieżnych dni kierowcy stali w ogromnych korkach, piesi mieli problemy z przejściem przez miasto a samochody ciężarowe z powodu śliskiej nawierzchni blokowały wjazdy na wiadukt lub przejazd przez ulice.
 
Od pierwszych opadów śniegu do 8 grudnia straż miejska podjęła blisko 110 interwencji. W ramach prowadzonych działań wezwano do stawiennictwa 40 właścicieli nieruchomości, zrealizowano 82 zgłoszenia mieszkańców oraz przekazano 90 spraw do realizacji przez osoby odpowiedzialne za rejony miasta w związku z niewywiązywaniem się z obowiązku odśnieżania i zabezpieczania śliskich chodników, zatok postojowych i komunikacyjnych. Funkcjonariusze straży miejskiej w 4 przypadkach zabezpieczali odcinki w związku ze spadającymi nawisami śnieżnymi. W 2 przypadkach udzielono pomocy kierowcom samochodów ciężarowych, które blokowały ruch. Ponadto zgłoszono aż 33 prośby o pilną interwencję odpowiedzialnych służb na pruszkowskich ulicach.
 
Mimo ponagleń i upomnień strażnicy miejscy byli zmuszeni do wystawienia mandatów za niewywiązywanie się z obowiązków. Karę pieniężną otrzymał również prezes MZO Pruszków, którego firma odpowiedzialna jest za odśnieżanie dróg administrowanych przez Urząd Miejski i Powiat Pruszkowski. Funkcjonariusze z Sekcji Wykroczeń pruszkowskiej Straży Miejskiej wszczęli 10 postępowań w stosunku od osób i firm, które winny świadczyć te usługi na podstawie odpowiednich umów. Postępowania zakończono, nakładając za powstałe w tym czasie zaniedbania mandaty karne na kwotę 3.000,00 zł. W jednym przypadku skierowano sprawę do rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.