Akcja "Bezpieczne wakacje" na drogach i nie tylko

Region

Drogi wlotowe i wylotowe, dzikie kąpieliska i osiedla będą patrolować policjanci przez całe wakacje. Mundurowi uruchomili również punkty kontroli autokarów.

– Nie zmieniamy systemu pracy, ale każdy policjant wychodzący do służby jako główne zadanie otrzymuje sprawdzanie tych miejsc i dbanie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – powiedziała nam mł. asp. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy grodziskiej policji.

Mowa o dzikich kąpieliskach, osiedlach i oczywiście drogach. Policja nie wyznacza konkretnych miejsc, gdzie będzie więcej patroli drogówki. Wiadomo, że funkcjonariuszy trzeba spodziewać się na wylotówkach i wlotówkach do większych miast. W powiecie pruszkowskim uwaga mundurowych skupiona będzie na trasie krakowskiej i drodze 719 biegnącej z Warszawy w stronę Żyrardowa i Skierniewic.

Policja uruchomiła punkty kontroli autokarów. W Pruszkowie jest to parking przy Tesco w Piastowie. Tam od poniedziałku do piątku w godz. 6.30-8.30 czekają policjanci, którzy sprawdzą stan techniczny pojazdów. Czytaj więcej. W Grodzisku tradycyjnie jest to parking przy ul. Chełmońskiego 33.

Ważnym elementem działań policji będą kontrole dzikich kąpielisk. – Niby dzieci wiedzą, że to niebezpieczne, ale to tylko dzieci – przyznała asp. Dorota Nowak z pruszkowskiej policji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.