Akcja Znicz rozpoczęta. Dojedź w jednym kawałku

Region

Wiele osób już wyruszyło w podróż, aby w Święto Zmarłych dotrzeć na groby bliskich. Często miejscowości nekropolii oddalone są od naszych miejsc zamieszkania o setki kilometrów. Dlatego odpowiednio się przygotujmy i jedźmy bezpiecznie, z głową na karku.

Policjanci rozpoczęli akcję Znicz 2018. Każdego roku Święto Zmarłych oznacza okres wzmożonego ruchu na drogach, zarówno tych przy cmentarzach, a także drogach dojazdowych do miast i trasach. Warto pamiętać o kilku prostych zasadach. I nie spieszyć się za wszelką cenę.

Jak co roku w okolicach dnia Wszystkich Świętych na ulicach pojawią się dodatkowe policyjne patrole, które nie tylko będą dbały o nasze bezpieczeństwo, ale także służyły pomocą. Niezależnie od tego warto pamiętać, że nasze bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy również od nas samych.

Wybierając się w długą drogę, bądźmy wypoczęci. Trasę pokonujmy etapami, robiąc co pewien czas przerwę na odpoczynek. Po dwóch godzinach jazdy warto zrobić sobie 15-minutową przerwę. W podróży dopilnujmy, żeby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, sami także nigdy o tym nie zapominajmy.

Ci którzy mają bliżej na cmentarze i nie muszą wybierać się w daleką podróż najlepiej gdy skorzystają ze środków komunikacji publicznej. Specjalne linie autobusowe, tramwajowe, będą „uprzywilejowane” w ruchu i dojedziemy nimi tam, gdzie samochód prywatny nie będzie mógł wjechać, a tym bardziej zaparkować.

Gdy wybieramy się autem, sprawdźmy jego stan techniczny, zabierzmy potrzebne wyposażenie – gaśnica, apteczka, coś na ząb. Nie warto jeździć na pamięć w obrębie cmentarzy, bo organizacja ruchu może zostać zmieniona. Parkujmy auto tak, by nikomu nie przeszkadzać, nie blokować wyjazdu lub wjazdu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.