Akcja „Znicz”: Kolizji nie brakowało

Region

Wzmożony ruch wokół cmentarzy, pośpiech i duża liczba kolizji – taki obraz wyłania się z podsumowania tegorocznej akcji „Znicz”. Przez sześć dni nad bezpieczeństwem na drogach czuwała większa liczba policjantów. Funkcjonariusze w naszym regionie odnotowali ponad 60 zdarzeń drogowych.

Czas Wszystkich Świętych to dla wielu osób szansa, aby odwiedzić groby bliskich. Wiąże się to również ze wzmożonym ruchem na drogach. Ten czas jest pracowity dla policji, która czuwa nad bezpieczeństwem ruchu.

Na terenie powiatu pruszkowskiego funkcjonariusze odnotowali 3 wypadki i 36 kolizji. – Na szczęście obyło się bez ofiar. We wspomnianych zdarzeniach ucierpiało łącznie 6 osób. Przez cały okres trwania akcji „Znicz” zatrzymaliśmy dwóch nietrzeźwych kierowców – podaje st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Z pewnością wpływ na sporą liczbę kolizji miała pogoda. Głównymi powodami było niedostosowywanie prędkości do panujących warunków na drodze oraz najeżdżanie na tył innego pojazdu – dodaje.

Nieco spokojnie było w powiecie grodziskim. Co prawda, liczba zdarzeń drogowych jest mniejsza, ale zatrzymano więcej nietrzeźwych kierowców. – Odnotowaliśmy jeden wypadek, w którym obrażenia odniósł pieszy. Ponadto, doszło do 21 kolizji. Zatrzymaliśmy 9 nietrzeźwych kierujących, w tym 4 kierowców w stanie nietrzeźwości, 2 po użyciu alkoholu oraz 3 rowerzystów – przedstawia asp. szt. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.