Adventure World Warsaw coraz bliżej

Region

Rada miejska Grodziska Mazowieckiego niemal jednogłośnie przegłosowała uchwałę w sprawie podpisania listu intencyjnego w sprawie budowy parku rozrywki Adventure World Warsaw.

List intencyjny podpisali burmistrz Grzegorz Benedykciński i prezes spółki Las Palm Peter Mulder. Nie oznacza to jednak, że inwestycja na pewno zostanie zrealizowana.

Na nadzwyczajnym posiedzeniu rady miejskiej w piątek 13 maja przedstawiciele spółki Las Palm zaprezentowali koncepcję parku Adventure World Warsaw. Grodzisk Mazowiecki jest jedną z potencjalnych lokalizacji rozpatrywanych przez inwestora.

Imponująca inwestycja
Adventure World Warsaw to gigantyczny park rozrywki, w którym miałyby się znaleźć m.in.: całoroczny park wodny pod dachem z tropikalną roślinnością, brodziki dla dzieci i baseny dla osób starszych, ośrodki spa i wellness, sauny, zamki, ogrody, deptak pełen sklepów i restauracji, place zabaw, wyspy tematyczne oraz centrum hotelowo-biznesowe. – To inwestycja, która spowodowałaby nie tylko zwiększenie dochodów gminy, ale bez wątpienia ożywiłaby cały rejon, dałaby nowe miejsca pracy i byłaby powodem do dumy dla naszej gminy, bo rzeczywiście wygląda imponująco – mówił Grzegorz Benedykciński, bur-mistrz Grodziska Mazowieckiego. Włodarz jednak jednocześnie apelował, aby do ewentualnej realizacji inwestycji pod-chodzić spokojnie”.

Wątpliwości
Pomimo zachwytu ze strony większości radnych przedstawionym projektem, wątpliwości wśród niektórych z nich wzbudziła kwestia finansów. – Podczas tej prezentacji zabrakło jakichkolwiek informacji o finansach, nie przedstawiono biznesplanu, wreszcie nie wiemy, czy gmina będzie miała jakiekolwiek zyski z tej inwestycji – mówił Roman Ignasiak, radny PiS. Zdaniem burmistrza Grodziska, te pytania były jednak niestosowne, gdyż spółka Las Palm jest sprawdzona – działa w Polsce od dwóch lat. Jej przedstawiciele zapewniali jednocześnie, że inwestycja nie będzie w żaden sposób uciążliwa dla mieszkańców, ponieważ ma powstać w odległości 2 km od gospodarstw domowych.

Negocjacje trwają
Podpisanie listu intencyjnego pomiędzy gminą a inwestorem nie oznacza, że park Adventure World Warsaw w Grodzisku na pewno powstanie. Spółka Las Palm prowadzi w tej sprawie negocjacje również z władzami Piaseczna, bowiem drugą rozpatrywaną przez nią lokalizacją jest miejscowość Złotokłos.

Burmistrz Grzegorz Benedykciński nie chciał wypowiadać się na temat szans powstania parku w Grodzisku Mazowieckim. – My, jako gmina przyjazna inwestorom, zrobimy wszystko, żeby im pomóc i staramy się dowieść, że jesteśmy najlepsi. Ale chcę jasno powiedzieć, że jesteśmy jednym z ewentualnych miejsc rozpatrywanych przez inwestora – dodał.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.