Adaptacja budynku na MCK za 1,4 mln zł

Milanówek

Rozstrzygnięto przetarg na adaptację budynku przy ul. Warszawskiej 18A na potrzeby Milanowskiego Centrum Kultury. Wygrała firma „Usługi Remontowo- Budowlane” z Rusinowa, która zaproponowała równą kwotę 1,4 mln zł.

– Jest to budynek, w którym funkcjonowało kiedyś przedszkole. Był w opłakanym stanie, więc zdecydowaliśmy o remoncie. Rok temu budynek został wyremontowany, wykonano prace związane z termomodernizacją. Przyszedł czas na kolejny etap – mówi Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka.

Projektowana przebudowa i rozbudowa budynku będzie obejmować podbicie wszystkich fundamentów w części podpiwniczonej, zmianę sposobu użytkowania budynku dawnego przedszkola na cele edukacyjno – kulturalne, dobudowę przeszklonej werandy wraz z nowymi schodami wejściowymi, dobudowę nowych schodów wejściowych od strony ogrodu, dobudowę rampy zjazdowej dla osób niepełnosprawnych, przebudowę klatki schodowej, ponieważ budynek po zmianie sposobu użytkowania nie spełnia aktualnych przepisów o ochronie przeciwpożarowej w zakresie ewakuacji (zmiana wysokości i szerokości stopni), likwidację części kominów i podparcie w związku z tym stropów dodatkowymi belkami stalowymi.

W północno-wschodnim narożniku działki projektowane są miejsca parkingowe na dziewięć samochodów. Natomiast w północnej części powstanie jest mały plac zabaw oraz miejsce rekreacji dla dorosłych. Planowane jest również nowe oświetlenie terenu.

Całość ma być gotowa do 10 listopada tego roku. Po zakończeniu remontu, do budynku będzie mogło wprowadzić się Milanowskie Centrum Kultury.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.