Absurd biletowy na linii nr 1?

Pruszków

Pruszkowska linia autobusowa nr 1 porusza się na trasie PKP – Osiedle Staszica. Aby dojechać z przystanku zlokalizowanego przy ul. Kubusia Puchatka do PKP, a następnie na Os. Staszica mieszkańcy muszą płacić dwa razy za bilet. O co chodzi?

Odległość pomiędzy przystankami przy ul. Kubusia Puchatka a PKP wynosi ok. 1 km. Podobną długość autobus musi przejechać od PKP do Os. Staszica. Mieszkańcy, którzy chcą skorzystać z autobusowej linii nr 1 i dojechać z Kubusia Puchatka do PKP wnoszą opłatę trzech złotych za bilet normalny. Następnie aby ruszyć dalej z PKP w kierunku Os. Staszica, gdzie znajduje się pętla, ponownie muszą kupić bilet. Podróżni twierdzą, że aby pokonać ten krótki odcinek bardziej opłaca się skorzystać z oferty taksówkarzy…

Absurd ten opisał jeden z naszych czytelników. – Pewnego dnia wsiadłem do autobusu linii nr 1 z przystanku, który mieści się tuż przy ul. Kubusia Puchatka. Gdy dojechałem do PKP, kierowca powiadomił mnie, że muszę kupić kolejny bilet jeśli chcę dalej jechać. Gdy to usłyszałem to zaniemówiłem… Kierowca tłumaczył, że autobus porusza się na linii PKP – Os. Staszica i odwrotnie, dlatego za każdym razem gdy pojazd dojeżdża do końcowych przystanków, aby pojechać dalej należy kupić bilet – czytamy w wiadomości wysłanej na adres kontakt@wpr24.pl. – Dlaczego właśnie tam musiałem kupić drugi bilet, skoro pętla autobusowa znajduje się na przystanku Os. Staszica? – pyta czytelnik.

O wyjaśnienia w tej sprawie zwróciliśmy się do Urzędu Miasta w Pruszkowie. – Nie wiem dlaczego w tym przypadku kierowca autobusu nakazał zakup drugiego biletu. Wysłaliśmy zapytanie w tej sprawie do przewoźnika linii nr 1, czyli firmy Europa Express City, które ma zostać rozpatrzone do 29 marca. Mam nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona – mówi Agnieszka Miros z Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Do tematu będziemy wracać.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.