Absolutoria dla burmistrzów Brwinowa i Milanówka

Region

Burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński oraz burmistrz Milanówka Wiesława Kwiatkowska otrzymali absolutorium za wykonanie budżetu w 2017 r.

Głosowania nad udzieleniem absolutorium w Brwinowie odbyło się 18 czerwca. Radni wyrazili swoją opinię na temat działań burmistrza za cały ubiegły rok. Za udzieleniem absolutorium opowiedziało się 15 radnych (Wioletta Badurek, Zbigniew Bartosik, Aldona Górniak, Tomasz Korcz, Małgorzata Kucharska, Zbigniew Kurządkowski, Edyta Lenart, Grzegorz Matysiak, Adrianna Olczak, Katarzyna Piątek, Sławomir Rakowiecki, Firmin Słojewski, Maciej Szmyt, Marek Winiarski, Rafał Wysocki). Przeciwko byli radni Barbara Koralewska, Dariusz Krzemiński i Jacek Pachnik. Od głosu wstrzymała się Barbara Ziębiec.

W Milanówku rada miasta udzieliła absolutorium burmistrzowi 21 czerwca. – Jest to dla mnie bardzo ważne gdyż mimo że nie we wszystkich aspektach się zgadzamy to wszyscy razem pracujemy dla dobra mieszkańców Milanówka. Gorąco dziękuję za zaufanie. Ten sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania wielu osób. W sposób szczególny dziękuję mojemu zespołowi, pracownikom urzędu i jednostek organizacyjnych gminy. Dziękuję tym wszystkim mieszkańcom Milanówka, którzy aktywnie włączają się w to co dzieje się w naszym mieście. To dzięki Wam to miejsce jest takie wyjątkowe – mówiła w oficjalnym wystąpieniu Wiesława Kwiatkowska.

Ośmiu radnych glosowało za udzieleniem Wiesławie Kwiatkowskiej absolutorium (Jarosław Paćko, Robert Czarnecki, Henryk Dąbek, Włodzimierz Starościak, Aleksandra Krystek, Patrycja Kaniewska, Anna Haber, Bożena Osiadacz), natomiast pięciu było przeciw (Ewa Galińska, Małgorzata Trębińska, Janina Moława, Krzysztof Wiśniewski i Waldemar Parol). Od głosu wstrzymały się dwie osoby (Hanna Młynarska oraz Elżbieta Kubek).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.