Pruszków: Nie będzie darmowych szczepień

Region

Jednym z podstawowych obowiązków każdego właściciela psa jest szczepienie  przeciwko wściekliźnie. W niektórych sąsiednich gminach, np. Grodzisku Mazowieckim jest ono bezpłatne. W Pruszkowie właściciele psów muszą sami pokrywać koszta tego szczepienia.

W Pruszkowie nie będzie darmowych szczepień przeciwko wściekliźnie. O to, dlaczego w naszym mieście nie przeprowadza się darmowych akcji szczepień, jak to robią inne miasta i gminy nie tylko w naszym regionie, zapytaliśmy prezydenta Andrzeja Królikowskiego.

– Odpowiedź jest bardzo prosta. My nie pobieramy od właścicieli psów opłat z tytułu ich posiadania. Skoro tego nie robimy, to koszta utrzymania czworonoga należą do jego właściciela – tłumaczy prezydent Królikowski.

Wiceprezydent zastrzega jednocześnie, iż nie jest tak, że miasto jest głuche i ślepe na kwestię psów i zwierząt. – My ponosimy koszta z tytułu zabezpieczania miejsca w schronisku bezdomnym i porzuconym psom, zaopatrzenie mieszkańców w worki na psie nieczystości oraz sterylizację dziko żyjących kotów – wylicza Królikowski.

W Grodzisku akcja darmowych szczepień psów przeciwko wściekliźnie organizowana była w czerwcu. Jednak tu, posiadacze czworonogów muszą wnosić do kasy miasta opłatę za posiadanie w wysokości 50 zł.

W Pruszkowie zaszczepienie czworonożnego pupila przeciwko wściekliźnie kosztuje 25 zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.