„Grodziski Hogwart – oczarujemy Cię wiedzą!”

Region

Od września 2011 roku w grodziskich szkołach podstawowych realizowany będzie projekt pn. "Grodziski Hogwart - oczarujemy Cię wiedzą!". Gmina otrzyma na ten cel ponad 660 tysięcy złotych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Celem projektu jest podniesienie efektywności i jakości kształcenia ogólnego w 6 szkołach podstawowych na terenie gminy poprzez kompleksowe rozszerzenie i uatrakcyjnienie oferty edukacyjnej w roku szkolnym 2011/2012. W projekcie weźmie udział min. 360 uczniów.

W ramach projektu planowane jest m.in. przeprowadzenie ponad 2 tysięcy godzin zajęć pozalekcyjnych, zorganizowanie 32 wycieczek do galerii/teatru/muzeum, warsztaty nt. Unii Europejskiej, plenery malarskie, pokazy rycerskie. Dla najmłodszych (6 i 7-latków) planowane jest wsparcie logopedyczne i terapeutyczne, łącznie ok. 240 godzin.

Każda szkoła wyposażona zostanie w tablicę interaktywną, aparat fotograficzny, matematyczne przyrządy magnetyczne, modele wiązań chemicznych, filmy i programy edukacyjne, kompasy.

Po raz pierwszy w grodziskich szkołach podstawowych będzie realizowany tak kompleksowy projekt unijny. Cieszę się, że udało się pozyskać na ten cel środki z Europejskiego Funduszu Społecznego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.