„Elki” pojadą w Pruszkowie i Piastowie

Region

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi po wakacjach kolejne lokalne linie dowozowe w gminach podwarszawskich. Autobusy oznaczone literą L pojawią się między innymi  w Pruszkowie i Piastowie. W pojazdach będzie obowiązywał Wspólny Bilet – w ten sposób mieszkańcy szybciej i taniej dojadą do stolicy.

Obecnie „elki” kursują regularnie na terenie dwóch podwarszawskich gmin – Lesznowoli i Piaseczna (od L-1 do L-5). Po wakacjach będą jeździły także na terenie powiatu pruszkowskiego, dowożąc pasażerów do stacji kolejowych.

W Pruszkowie linia połączy osiedle Staszica i dworzec PKP Pruszków. Autobusy będą kursowały przez cały tydzień, z częstotliwością około 10 minut w szczycie i 15 minut poza szczytem oraz co pół godziny w dni świąteczne.

Natomiast linia w Piastowie uzupełni ofertę na terenie nieobjętym komunikacją (czyli liniami autobusowymi 716 oraz 717) i pojedzie od os. Ogińskiego do stacji PKP.  Linia będzie kursowała w dni robocze, z częstotliwością około 15 minut w szczycie i 30 poza szczytem.

To nie wszystko. Samorządy są zainteresowane rozszerzeniem współpracy z ZTM i uruchomieniem kolejnych linii, w tym także bezpośredniej – łączącej Pruszków i Piastów. Rozmowy w tej sprawie trwają.

W autobusach będą honorowane bilety ZTM, ważne w 2. strefie (90-dniowe, 30-dniowe – z wyłączeniem biletów na jedną linię, a także dobowe, 3-dniowe, 7-dniowe, 14-dniowe oraz bilety seniora).
W liniach oznaczonych literą L będą honorowane wszystkie uprawnienia do przejazdów ulgowych (ulga 50 proc.) i bezpłatnych, zgodnie z zasadami obowiązującymi w lokalnym transporcie zbiorowym, nadzorowanym przez ZTM.

Bilety jednorazowe będzie emitował również przewoźnik, wyłoniony w przetargu ogłoszonym przez Zarząd Transportu Miejskiego.

Ostateczny termin uruchomienia linii jest zależny od dostosowania istniejącej infrastruktury do wymogów ZTM.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.