84 mln zł na inwestycje. Jakie zadania zrealizuje Grodzisk w 2019 r.?

Grodzisk Maz.

Grodzisk Mazowiecki to kolejna gmina, która na swoich stronach zamieściła projekt budżetu na 2019 r. Sprawdziliśmy jakich inwestycji możemy się spodziewać na terenie gminy.

Zacznijmy od kilku informacji o finansach. Zgodnie z założeniami dochody gminy w 2019 r. powinny wynieść przeszło 307 mln zł. Wydatki oszacowano na ponad 312 mln zł, a to oznacza, że planowany deficyt wyniesie ponad 5 mln zł.

Na liście wydatków ważną pozycją są wydatki majątkowe, czyli inwestycje. W przyszłym roku grodziscy włodarze chcą na nie przeznaczyć 84 mln zł. A jakie pozycje znalazły się na liście zadań?

I tak najwięcej, bo aż 13 mln zł gmina przeznaczy na budowę dróg oraz rozliczenie robót zleconych w 2018 r. Na liście dróg do budowy lub modernizacji znalazły się m.in. ul. Kierlańczyków, ul. Wioślarska, ul. Batorego, ul. Traugutta, ul. Orzeszkowej czy ul. Marylskiego.

Kolejną ważną i kosztowną pozycję stanowi zadanie pod hasłem „Rozbudowa i modernizacja szkół podstawowych”. Na przyszły rok planowana jest modernizacja SP nr 5, modernizacja szkoły w Izdebnie Kościelnym oraz rozbudowa SP nr 2 na Westfala. Na wszystkie te inwestycje zarezerwowano 10 mln zł. Na budowę szkoły w miejscowości Szczęsne gmina przeznaczy 500 tys. zł.

Ważnym punktem w budżecie Grodziska Mazowieckiego jest budowa nowego przedszkola. Placówka ma powstać przy ul. Okrężnej i kosztować 3 mln zł.

Na kontynuację modernizacji dworku Chełmońskich w Adamowiźnie gmina przeznaczy niespełna 3 mln zł. Na budowę hali przy SP 6 zarezerwowano 4 mln zł. Identyczną kwotę gmina przeznaczy na… budowę nowego ratusza, który ma powstać na terenie za Willą Niespodzianka.

Na przyszły rok planowana jest również modernizacja boiska piłkarskiego przy al. Mokronoskich (2,3 mln zł) oraz budowa nowej strażnicy OSP Grodzisk Mazowiecki (1,3 mln zł).

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “84 mln zł na inwestycje. Jakie zadania zrealizuje Grodzisk w 2019 r.?”

 1. Anonim pisze:

  Może w końcu światłowód na osowcu

 2. Hhh pisze:

  A coś z ekologią? Dzisiaj w nocy nie dało się oddychać, oczy łzawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły