8 miejsc, w których schłodzicie się w upalny weekend

Region

Upały nie odpuszczają, a nie każdy może sobie pozwolić na wyjazd nad morze. Zwłaszcza, że ceny za wynajem pokoi są wysokie. Gdzie zatem szukać ochłody w naszym regionie? Przestawiamy osiem propozycji.

Zalew Zegrzyński 
Jedno z najbardziej znanych i lubianych miejsc do wypoczynku nad wodą w okolicy. Opcji wypoczynku jest tu wiele – od plażowania, przez grę w siatkówkę, pływanie na bananie po kurs windsurfingu czy możliwość zrobienia żeglarskiego patentu.

Zalew Żyrardowski 
Świeżo oddany po modernizacji Zalew w Żyrardowie przyciąga wieloma atrakcjami. Oprócz możliwości kąpieli w wodzie i plażowania znajdują się tu atrakcje dla najmłodszych w postaci placu zabaw. Na zalewie działa przystań żeglarska. Natomiast przy stawach można znaleźć miejsca przeznaczone do grillowania. 

Termy Mszczonowskie 
Mszczonowskie termy to nie tylko baseny termalne, sportowe i rekreacyjne. Od upałów można odpocząć w grocie solnej lub poczuć się jak dziecko i schłodzić się przy fontannie. Na termiach w sezonie letnim działają również korty tenisowe. 

Park Bajka w Błoniu 
Park Bajka to idealne miejsce dla dzieci w każdym wieku i to zupełnie za darmo. Pociechę najlepiej wyposażyć w gumowe obuwie, by mogło bezpiecznie szaleć. W parku można spędzić cały dzień. Warto zabrać ze sobą koc i kosz piknikowy wypełniony smakołykami. 

Park Szczęśliwicki 
W Parku Szczęśliwickim możecie skorzystać z atrakcji oferowanych przez basen odkryty OSiR Ochota. Natomiast jeziorko w parku to idealne miejsce dla wędkarzy i kajakarzy. Chętni mogą skorzystać również z kolejki grawitacyjnej. 

Ośrodek Inflancka 
To kolejny z odkrytych basenów w stolicy. Od lipca ośrodek czynny jest codziennie od 9.30 do 19.00. Do dyspozycji mamy tu sporo atrakcji: baseny, grzybek wodny, brodziki, zjeżdżalnie, plac zabaw dla dzieci i kompleks boisk portowych.

Stawy Walczewskiego 
Kąpielisko na grodziskich stawach jest chętnie odwiedzane. Można się tu nie tylko wykapać, ale również poplażować. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu mogą skorzystać z boisk sportowych lub popływać kajakiem lub rowerem wodnym.

Kąpielisko w Parku Mazowsze 
W Pruszkowie również można korzystać z kąpieliska. To dostępne jest w dzielnicy Żbików w Parku Mazowsze. Oprócz kąpieli i plażowania najmłodsi mogą pobawić się tu na placu zabaw. Podobnie jak w Grodzisku, również i w Pruszkowie nad bezpieczeństwem użytkowników kąpieliska czuwają ratownicy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.