70 milionów na aplikacje mobilne WOF

Region

Włodarze metropolii warszawskiej wraz ze stolicą planują przygotowanie aplikacji mobilnych, których celem jest ułatwienie funkcjonowania w Warszawskim Obszarze Funkcjonalnym. Przedstawiciele samorządów parafowali umowy partnerskie i będą ubiegać się o dofinansowanie ze środków unijnych.

Projekt Wirtualny Warszawski Obszar Funkcjonalny polega na przygotowaniu i wdrożeniu mobilnych aplikacji w pięciu obszarach – dostępności przestrzeni publicznych, turystyki, transportu, parkowania i ochrony środowiska. Wprowadzone innowacje ułatwią turystom, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku, poruszanie się po terenie aglomeracji dzięki zainstalowanym nadajnikom i sensorom. Powstaną bezpłatne aplikacje mobilne dostępne na smartfony i inne urządzenia mobilne. Plan zakłada wprowadzenie systemu mikrolokalizacji, ułatwienie dostępu do informacji w przestrzeni publicznej oraz podniesienie poziomu dostępności i jakości usług publicznych.

Projekt  został wskazany w Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego 2014-2020+ jako jeden z czterech wybranych do dofinansowania w trybie pozakonkursowym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Udział  w jego realizacji zadeklarowały 24 gminy, w tym m.in. Pruszków, Podkowa Leśna i Milanówek, należące do Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Realizację projektu przewidziano do końca 2022 r. Całość warta jest ponad 70 mln zł. Unijne dofinansowanie ma wynieść 80 proc.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.