7 mln zł zwrotu dla Grodziska

Grodzisk Maz.

Grodzisk Mazowiecki może odzyskać ponad 7 mln zł w związku z przebudową placówki Szkoły Podstawowej nr 1. Sprawa jest na ostatniej prostej.

Grodziska „jedynka” zachwyca, czego potwierdzeniem jest otrzymanie przez placówkę tytułu „Modernizacja Roku 2015” w kategorii „szkolnictwo”. Przebudowa szkoły ruszyła w 2014 r., po roku efekty były widoczne. Placówka jest fenomenalnym połączeniem historii z nowoczesnością. Wewnątrz użyte zostały kafle posadzki, wbudowano je w kamienny podest schodów. W budynku pojawiła się winda, poszerzono korytarze. Szkołą jest funkcjonalna i w pełni dostosowana do potrzeb uczniów.

Zmiany w grodziskiej placówce zostały dostrzeżone i docenione. Tytuł „Modernizacja Roku 2015” działa na wyobraźnię i pokazuje, że gmina wykonała zadanie należycie. Na jednej nagrodzie może się nie skończyć. –  Chcę powiedzieć że w tym tygodniu podpisze piękną umowę, która może da nam szanse na odzyskanie środków z budowy „jedynki”. Ta nagroda, którą dostaliśmy za najlepszą modernizację roku spowodowała, że wróciliśmy do gry. Urząd Wojewódzki wciągnął nas na listę do rekompensaty wydatków – to jest kwota ponad 7 mln zł. W piątek podpiszę wstępną umowę i być może jeszcze w tym roku otrzymamy zwrot tej kwoty, co byłoby całkiem fajnym wydarzeniem. Zwrot 7 mln to jest kwota, która pozwoli nam np. na dokończenie destruktów – powiedział podczas środowej sesji Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Do dopięcia pozostały ostatnie szczegóły. Grodzisk już wcześniej walczył o środki, ale tamta próba okazała się nieudana. – Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie. Nasz projekt przeszedł pozytywną ocenę formalną, ale nie otrzymaliśmy środków. Pieniądze trafiły do innych podmiotów, jednak okazało się, że pula nie wyczerpała się. Z poprzedniej perspektywy pozostały środki unijne, więc ponownie złożyliśmy wniosek. Zbiegło się to w czasie z otrzymaniem tytułu „Modernizacja Roku 2015”. Chwaliliśmy się nagrodą, bo stanowi ona nasz duży sukces – tłumaczy Urszula Chrzanowska, naczelnik Wydziału Przygotowania Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych w Grodzisku. – Obecnie jesteśmy w trakcie weryfikacji dokumentów. W przyszłym tygodniu wszystko powinno być formalnie potwierdzone – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.