68-latka i 59-latek ukradli rower miejski w Podkowie

Podkowa Leśna

Małżeństwo usłyszało zarzut wspólnego dokonania kradzieży. Do ustalenia osób przyczynił się system zabezpieczający jednoślad, którego sygnał wskazał policjantom posesję zamieszkiwaną przez 68-letnią kobietę i 59-letniego mężczyznę.

Sprawa miała swój początek z chwilą gdy pracownik Urzędu Miasta w Podkowie Leśnej zgłosił kradzież roweru miejskiego. Od kilku dni policjanci z Grodziska Maz. prowadzili poszukiwania jednośladu, aż wreszcie trafili na pewien ślad. Przeanalizowano dane z systemu zabezpieczającego rower. Lokalizator wskazywał jedną z posesji w Żółwinie.

 

– Policjanci natychmiast pojechali w wytypowane miejsce. Na posesji nie odnaleźli jednak poszukiwanego roweru, a mieszkające tam małżeństwo zostało zatrzymane do wyjaśnienia – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

 

Na komendzie kobieta i mężczyzna przyznali się do zabrania pojazdu z ulicy w Podkowie Leśnej i usunięcia blokady koła, a następnie porzucenia roweru. 68-latka i 59-latek usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania kradzieży. Ten czyn zagrożony jest nawet 5-letnim pozbawieniem wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.