650 tys. zł na pielęgnację drzew

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna uzyskała dotację w wysokości 650 tys. zł na wypielęgnowanie drzewostanu. – Jest to dotychczas największe przedsięwzięcie ochrony drzew – napisał na swoim blogu burmistrz, Artur Tusiński.

Prace związane z pielęgnacją drzewostanu mają ruszyć już we wrześniu. Będą dotyczyć drzew znajdujących się w większości w Parku Miejskim, ale nie tylko. – Spacer w ostatni weekend po parku tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że stan drzew jest dramatyczny. Tylko podczas ostatnich dwóch dni doszło do zwalenia kilku ogromnych okazów, w dodatku w okolicach ścieżek – opisuje burmistrz Tusiński.

Ponad 2 tys. drzew zostanie wypielęgnowanych. Prace będą dotyczyć usunięcia obumarłych, suchych, chorych gałęzi i konarów, dopuszczenia światła do wnętrza korony, a także zmniejszenia wilgotności w jej wnętrzu. Ponadto skorygowane zostaną wady budowy drzew.

Wytypowano też 194 tzw. pomniki przyrody, które wymagają specjalnych zabiegów. – Zostaną podjęte działania polegające na: usunięciu suszu, korekcie korony, redukcji korony, cięciach formujących, cięciach prześwietlających. W tym: drzewa pojedyncze i grupy – założenie wiązań elastycznych na 6 drzewach, 18 wiązań – zdjęcie posuszu, redukcja konarów, korekta korony w 22 drzewach,  drzewa w alejach – założenie wiązań elastycznych 83 sztuki, 118 wiązań – zdjęcie posuszu, redukcja konarów, korekta korony 120 drzew – czytamy na blogu burmistrza Podkowy Leśnej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.