5 lat więzienia za kradzież

Region

Funkcjonariusze służb mundurowych zatrzymali w Brwinowie trzech mężczyzn, którzy ukradli wkładki z lusterek samochodowych. Za to przestępstwo odpowiedzą przed sądem.

W czwartek około godziny 3.00 dyżurny komendy w Pruszkowie otrzymał informację o kradzieży samochodowej. Jej sprawcy uciekali samochodem bmw w stronę Brwinowa. Kwadrans później pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej przez patrol w składzie policjant i strażnik miejski.

Okazało się, że w samochodzie znajdują się trzej mężczyźni – Emil G. (20 l.), Marcin S. (21 l.) oraz Paweł G. (25 l.). Cała trójka była już wcześniej znana policjantom. Podczas przeszukania pojazdu funkcjonariusze ujawnili rękawiczki, śrubokręt oraz wkładki lusterek samochodowych. To właśnie kradzieży tych ostatnich przedmiotów dotyczyło zgłoszenie.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że wszyscy trzej są trzeźwi. Ponad to 21-letni Marcin S. został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych za kierowanie samochodem bez uprawnień. Dodatkowo pojazd, którym poruszali się złodzieje posiadał uszkodzenia pokolizyjne stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym. Z uwagi na zły stan techniczny samochodu funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny. Auto zostało zabezpieczone na parkingu policyjnym.

Za kradzież elementów samochodu trzem mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze sprawdzają jeszcze czy zatrzymani nie mają na swoim koncie innych przestępstw.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.