5,5 mln na piastowską zieleń

Piastów

Władze Piastowa mają powody do zadowolenia. Miasto otrzyma dofinansowanie w wysokości prawie 5,5 mln zł na rewitalizację parków i skwerów.

Mieszkańcy Piastowa podkreślają, że brakuje im miejsc na terenie miasta do spacerów i wypoczynku. Istniejące parki bardziej przypominają miejskie skwerki, które warto uporządkować. I tak się stanie. Władze Piastowa podpisały umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie projektu „Poprawa jakości środowiska w Mieście Piastowie poprzez rozwój terenów zieleni”. Całkowita wartość projektu to prawie 6,5 mln, z czego blisko 5,5 mln będzie pochodziło właśnie ze wspomnianego dofinansowania. Zadanie będzie realizowane etapami do 2018 r.

Wiadomo już, które rejony Piastowa zyskają nowe oblicze. Do rewitalizacji wytypowan0: Plac Słoneczny, zespół parkowy przy ul. 11 Listopada, zielony teren przy wiadukcie, Park Sokorskich, Plac Zgody, teren sportowo-rekreacyjny na osiedlu Sobieskiego, park przy ul. Stanisława Kostki oraz zieleniec przy ul. Warszawskiej.

To jednak nie koniec. Zieleń pojawi się również przy niektórych ulicach. Nowe nasadzenia planowane są przy al. Tysiąclecia, al. Wojska Polskiego, ul. Sobieskiego, Warszawskiej, Harcerskiej, Kosińskiego, Orzeszkowej i Harcerskiej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.