4 marca pojedynek Nowak kontra Zwoliński

Nadarzyn

O fotel wójta Nadarzyna w przedterminowych wyborach 4 marca powalczy dwóch kandydatów. Dariusz Nowak, pełniący funkcję komisarza, zmierzy się z Dariuszem Zwolińskim.

Termin zgłaszania kandydatur upłynął o północy w piątek, 16 lutego. Z informacji podanych przez Krajowe Biuro Wyborcze wynika, że w regulaminowym czasie zgłoszono dwóch pretendentów do stanowiska wójta. O tym, kto z nich zostanie nowym włodarzem gminy, przekonamy się już za niecałe dwa tygodnie.

Obaj kandydaci prowadzą już intensywną kampanię wyborczą. Na terenie gminy pojawiły się plakaty i bannery z ich sylwetkami, trwa też seria spotkań z mieszkańcami Nadarzyna. Obecni są także w mediach społecznościowych.

Dariusz Nowak, pełniący obecnie funkcję komisarza w gminie Nadarzyn, wcześniej zasiadał m.in. w zarządzie powiatu pruszkowskiego. Jest członkiem partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość. W Nadarzynie mieszka od 2008 r.

Dariusz Zwoliński od 2016 r. kieruje Gminnym Ośrodkiem Sportu. W przeszłości przez wiele lat był prezesem Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Nadarzyn. Swoją działalność na rzecz sportu w Nadarzynie prowadzi od prawie trzech dekad.

Przedterminowe wybory wójta Nadarzyna odbędą się w niedzielę, 4 marca. Będzie to wyjątkowo krótka, kilkumiesięczna kadencja. Mieszkańcy ponownie wybiorą wójta jesienią, gdy w całym kraju przeprowadzone zostaną wybory samorządowe. Wygrana w tych marcowych daje jednak bardzo duże szanse na reelekcję.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.