Remontują mieszkanie pani Helenie. Dołóż cegiełkę do zbiórki!

Piastów

83-letnia mieszkanka Piastowa potrzebuje naszego wsparcia, jej aktualne warunki mieszkaniowe nie są najlepsze (delikatnie rzecz ujmując). Pojawiła się grupa ludzi, która chce pomóc. Jednak bez funduszy nie są w stanie w pełni działać. Dlatego zorganizowano zbiórkę.

Pani Helena żyje samotnie. Aby zrozumieć jej historię należy cofnąć się aż do czasów II Wojny Światowej. Gdy miała zaledwie 6 lat na jej oczach rozstrzelano tatę. Mama zmarła nieco później na gruźlicę. Helena wraz z siostrą zostały same. Trafiły do obozu przy ul. Przemysłowej w Łodzi. Uwięzione tam dzieci musiały pracować wyrabiając ustalone dzienne normy.

Po wojnie życie także nie było dla pani Heleny łaskawe. Straciła kontakt z siostrą. Mając 18 lat trafiła do szkoły z internatem w Brwinowie. Później poznała miłość – Antoniego. Niedługo przed ich ślubem mężczyzna zginął w wypadku lotniczym… Dzięki dużej sile i zaradności pani Helena dała sobie radę, ale nie założyła już rodziny. Pracowała w fabryce produkującej akumulatory oraz jako ławnik w sądzie okręgowym. Mieszka od 30 lat w mieszkaniu komunalnym.

Dziś ma emeryturę w wysokości 1050 zł oraz zasiłek – 153 zł. Po opłaceniu mieszkania i zakupie leków zostaje 306 zł na miesiąc.

Pojawiła się jednak pewna dobra dusza o imieniu Aleksandra, która już pomaga 83-letniej kobiecie. Rozpoczął się wielki remont mieszkania. Nie będziemy opisywać stanu lokalu, możecie to zobaczyć na własne oczy w galerii powyżej. Wsparcia możecie udzielić za pomocą serwisu zrzutka.pl. Wystarczy, że wejdziecie tutaj. Dalej klikacie przycisk „wpłać” i postępujecie zgodnie ze wskazówkami.

To tylko urywki z życia tej dzielnej kobiety. Cały życiorys pani Heleny to gotowy scenariusz filmu mocno chwytającego za serce. Razem możemy więcej. Pomóżmy choćby wpłacając drobną sumę. Z tych złotówek zostanie „zbudowany dom”.

Tak wygląda początek remontu:

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Remontują mieszkanie pani Helenie. Dołóż cegiełkę do zbiórki!”

 1. Piastowianka pisze:

  Nie widzi się osób samotnych bardzo często potrzebujących tylko przed wyborami trzeba zasiać krzewy, trawę żeby było widać, że coś się robi jakiś ruch, by nie spaść ze stołka. Szkoda, że nie potrafi Pan burmistrz przeznaczyć trochę środków i wogóle się zainteresować czy ktoś z jego mieszkańców nie potrzebuje pomocy. Za taki szczytny cel byłby pochwalony. O jeszcze ścieżki rowerowe , które są beznadziejne, ale to już bardziej dla pieszych.

 2. mieszkanka pisze:

  A gdzie pomoc miasta w tym ?

 3. ggg pisze:

  komunalne znaczy niczyje

 4. Tom_w_Paski pisze:

  Nie można nie widząc osobiscie stwierdzić czy faktycznie Pani ta cierpi na zbieractwo czy poprostu nie ma gdzie trzymać potrzebnych do codziennego życia przedmiotów czy pamiątek np po tragicznie zmarłym mężu czy pozostałych członkach rodziny

 5. Tom_w_Paski pisze:

  Nie wstyd Panu Panie Burmistrzu ?

 6. Piastun pisze:

  Dla Pani Heleny mieszkanko komunalne byłoby najlepsze 😉

 7. CZAS_NA_CBA pisze:

  A Urząd co robi ? Rozdaje osobom mającym gdzie mieszkać prawie 40 metrowe mieszkania socjalne tak jak na Sienkiewicza 47 gdzie dwie osoby dostały 46,6 metra po podłodze 1,5 roku jeszcze się nie sprowadziły a odpowiedzialna za to spolka PPUK pali głupa Mimo zgłoszeń nieprawidłowości nic z tym nie zrobiono Kumoterstwo pełną gębą czysty przejaw korupcji w Gminie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły