29 mln zł na inwestycje w Nadarzynie

Nadarzyn

Kolejna gmina z naszej okolicy ma już gotowy budżet na 2017 r. Sprawdziliśmy, jak prezentują się przyszłoroczne finanse Nadarzyna.

Kondycja finansowa Nadarzyn jest coraz lepsza. Przyszłoroczne dochody gminy wyniosą 105 mln zł i będą wyższe od tegorocznych o 22 mln zł. O nieco większą kwotę wzrosną wydatki. Tegoroczne oszacowano na 86 mln zł, a te w 2017 r. wyliczono na 112 mln zł. W przyszłym roku w budżecie gminy Nadarzyn deficyt wyniesie 7 mln zł, na którego pokrycie nadarzyński magistrat zaciągnie kredyt.

Gmina Nadarzyn na inwestycje chce wydać przeszło 29 mln zł. Najwięcej pieniędzy, bo aż 6,5 mln zł pochłonie… budowa ścieżek rowerowych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. Jakie zadania oprócz wspomnianych ścieżek będą realizowane w gminie. Mieszkańców zapewne zainteresują inwestycje drogowe. Tych na przyszły rok planowanych jest całkiem sporo. Nadarzyńscy włodarze na przyszły rok zaplanowali budowę nowych nakładek na ulicach: Dzikiej Róży, Kozaków, Pastelowej, Słonecznej, Wiejskiej, Czereśniowej, Winogronowej oraz budowę chodników przy ul. Brzozowej i Przejazdowej. Dodatkowo w przyszłym roku zostanie przygotowane zostaną dokumentacje projektowe, które pozwolą na wykonanie kolejnych remontów w nadchodzących latach. Na inwestycje drogowe gmina wyda 3, 7 mln zł.

Kolejnym kosztownym zadaniem będzie budowa kanalizacji sanitarnej w Wolicy. Ta inwestycja w przyszłym roku pochłonie 5,1 mln zł. Natomiast budowa kanalizacji w Rozalinie, Urzucie i Kostowcu będzie kosztować 1,5 mln zł. Na inwestycje związane z oświatą gmina wyda niespełna 5 mln zł. Jedną z inwestycji będzie budowa sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Kostowcu.

W budżecie na przyszły rok znalazły się również inne ciekawe inwestycje, jak budowa świetlicy w Parolach (1,1 mln zł), rozwój terenów zielonych (1 mln zł) czy opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej adaptacji istniejącego pałacu i oficyny w zespole pałacowo-parkowym w Młochowie (325 tys. zł).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.