2,9 mln zł na budowę parkingów

Jaktorów

Gmina Jaktorów otrzymała 2,9 mln zł dofinansowania w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na budowę parkingów i ciągów komunikacyjnych przy stacji PKP w Międzyborowie. A co z parkingiem w samym Jaktorowie?

Mowa o parkingach w systemie „Parkuj i Jedź” (P+R), łącznie powstanie ich aż trzy. Inwestycja zostanie zrealizowana na terenie Międzyborowa, dokładniej przy stacji PKP oraz ulicach Sportowców i Niepodległości. – Inwestycja na którą bardzo czekaliśmy, czyli budowa parkingów przy stacji kolejowej w międzyborowie znajduje swój finał – mówi Maciej Śliwierski, wójt gminy Jaktorów.  

Znajdzie się tam 230 miejsc parkingowych, w tym osiem przeznaczonych dla samochodów osób niepełnosprawnych. Nie zapomniano również o rowerzystach, bowiem wybudowanych zostanie 80 miejsc gdzie będzie można pozostawić swoje „dwa kółka”. Powstaną też drogi manewrowe, ciągi piesze, tereny zyskają odwodnienie i oświetlenie.

Czy inwestycja jest potrzebna? – Bardzo. Bardzo jest potrzebna. Jest dużo mieszkańców, którzy dojeżdżają do Warszawy, a chętnie zostawiają swoje samochody przy stacji i dalej jadą pociągiem – mówi wójt Jaktorowa.

Co z parkingiem w samym Jaktorowie? – Mam nadzieję, że w niedługim czasie będziemy mogli również skorzystać z dofinansowania na drugi parking w miejscowości Jaktorów, bo też jest przygotowany, ale potrzebujemy jeszcze kilka miesięcy na skompletowanie reszty dokumentów i złożenie wniosku. Mamy nadzieję, że zostanie zaakceptowany – wyjaśnia Śliwierski.

Koszt całej inwestycji to ponad 3,7 mln zł (dofinansowanie 2,9 mln zł).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.