27 ton nielegalnego tytoniu w Jankach. 65 tys. paczek papierosów w Grodzisku

Region

Funkcjonariusze Komendy Głównej Policji rozbili grupę przestępczą zajmującą się handlem wyrobami tytoniowymi. Zatrzymano siedem osób oraz zabezpieczono niemal 65 tys. paczek papierosów i 27 ton nielegalnej krajanki tytoniowej. Magazyny były ulokowane w Grodzisku Mazowieckim i Jankach.

Do podobnych spraw w naszym regionie dochodziło już wielokrotnie. Policjanci rozpracowali kolejną grupę przestępczą, która trudniła się w handlu tytoniem. W trakcie działań policyjnych nieopodal Grodziska Mazowieckiego funkcjonariusze postanowili zatrzymać do kontroli drogowej dostawcze iveco. Okazało się, że wewnątrz pojazdu przewożone są papierosy bez polskich znaków akcyzowych.

Podążając tym tropem policjanci dotarli do magazynu nielegalnego tytoniu, który zlokalizowany był w samym Grodzisku Mazowieckim. Zabezpieczono tam blisko 65 tys. paczek papierosów i zatrzymano pięciu mężczyzn: 44-letniego Dariusza K., 36-letniego Artura G., 33-letniego Piotra J., 29-letniego Macieja G i 23-letniego Cezarego L.

Ale to nie był koniec śledztwa. Swoimi sposobami funkcjonariusze KSP dotarli do pewnej firmy w Jankach, gdzie znajdował się kolejny magazyn. Podczas przeszukania jednej z hal ujawniono kilkadziesiąt kartonów wypełnionych nielegalnym tytoniem. Łącznie zabezpieczono 137 takich kartonów, każdy o wadze 200 kg. Sumując znajdowało się tam 27 ton krajanki tytoniowej. Na miejscu zatrzymano dwóch mężczyzn: 52-letniego Michała P. i 39-letniego Remigiusza K.

Siedmioro zatrzymanych usłyszało już zarzuty przechowywania papierosów i krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzowych, a także udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie tymczasowym dla każdego z mężczyzn.

Jak oszacowali policjanci straty skarbu państwa w wyniku niezapłaconych podatków wyniosły ponad 22 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.