27 mln zł na inwestycje w budżecie powiatu pruszkowskiego

Region

Powiat Pruszkowski na swoich stronach opublikował projekt budżetu na przyszły rok. Sprawdziliśmy jakie inwestycje się w nim znalazły.

Szacowane dochody powiatu na przyszły rok wyniosą prawie 167,7 mln zł. Wydatki będą nieco mniejsze i wyniosą 167,2 mln zł. To oznacza, że w kasie powiatu znajdzie się nadwyżka. Ta wyniesie około 500 tys. zł.

W całym dokumencie najciekawszy jest załącznik z listą inwestycji. Pruszkowskie starostwo powiatowe chce w przyszłym roku zrealizować 28 zadań, które łącznie pochłoną przeszło 27 mln zł.

Najwięcej inwestycji dotyczy oczywiście dróg. Na 2019 r. zaplanowano aż 17 zadań. Najwięcej, bo aż 2,5 mln zł będzie kosztować przebudowa ciągu drogowego Komorowska – Pruszkowska. Chodzi tu o odcinek między ulicami Pogodą w Pruszkowie i Rekreacyjną w Granicy. Na przyszły rok planowana jest przebudowa ul. Solidarności w Parzniewie i Gomulińskiego w Pruszkowie (1,95 mln zł). Kolejna ważna inwestycja to budowa ronda u zbiegu ulic Powstańców, Plantowej i Stalowej w Pruszkowie. To zadanie pochłonie 1,5 mln zł. W przyszłym roku rozwiązany zostanie również opisywany przez nas wielokrotnie problem z bezpieczeństwem na skrzyżowaniu ulic Sokołowskiej, Zdrojowej oraz drogi zjazdowej z trasy S8 (1 mln zł).

Kolejne ważne inwestycje, które znalazły się na liście zadań do realizacji to: rozbudowa Szpitala Powiatowego w Pruszkowie (8 mln zł), budowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Wapiennej w Pruszkowie (1 mln zł) oraz budowa pływalni przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ul. Gomuliskiego (3,2 mln zł).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.