27. Finał WOŚP już w niedzielę!

Region

Już po raz 27 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie prowadziła zbiórkę, by pomoc najmłodszym. W pomoc aktywnie zaangażują się sztaby z naszego regionu. Sprawdźcie jak kolejny finał będzie przebiegał w naszym regionie.

– System opieki zdrowotnej w Polsce boryka się coraz większymi i cały czas dalekimi od rozwiązania problemami. Brak środków na finansowanie leczenia, rosnące kolejki do podstawowych usług medycznych, palący brak wyspecjalizowanego personelu medycznego, któremu polski system nie jest w stanie zapewnić satysfakcjonujących warunków pracy – to bardzo poważne braki. Wielka Orkiestra nie jest w stanie naprawić systemu, ale jesteśmy w stanie pomóc w utrzymaniu wysokich standardów i możliwości w leczeniu. I to będziemy robić, do końca świata i jeden dzień dłużej – dodaje Jerzy Owsiak.

Wielki Finał Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia!

Grodzisk Mazowiecki
W Grodzisku wydarzenia odbędą się w kilku miejscach. Początek o godz. 10.00 w Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej 9. Tam odbędą się pokazy taneczne, popisy muzyczne, przedstawienia (m.in. jasełka pt. „Dobra nowina w Niepodległej” w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej nr 4). Przygotowano również koncerty zespołów, które odbędą się w godz. 15-19. Na scenie pojawią się: Zła wola, Lady Strange, Red Room, Swear the empress, Positive Reggae Rockers.

W Mediatece od godz. 13.00 uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w pokazach ratowniczych oraz w ćwiczeniach – trenerzy zaprezentują jogę i pilates. Przygotowano też ciekawe spotkanie z Japonią. Sami zobaczycie.

We foyer grodziskiego kina będą odbywały się licytacje. A o godz. 20.00 tradycyjnie światełko do nieba.

Podkowa Leśna
W ramach podkowiańskiego finału na ulicach kwestować będzie ok. 60 wolontariuszy. Oprócz kwesty ulicznej zaplanowano kilka imprez towarzyszących w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich. Szczegółowy program wraz z przedmiotami na aukcję, można śledzić na stronie facebookowej podkowiańskiego sztabu WOŚP.

Na jakie atrakcje można liczyć? Od godziny 14.00 do 17.00 Park&Ride pokaz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Żółwina. Od 15.30 do 16:30 przedstawienie „Dziewczynka z zapałkami” w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego im. Krasnala Hałabały. Następnie od 17.00 do 17.30 będzie trwał pokaz tańca flamenco.

Aukcja z gwiazdą, którą poprowadzi Andrzej Precigs rozpocznie się o godz. 17.30. Na koniec o godz. 19.00 koncert Pana Marka Majewskiego .

Nadarzyn
13 stycznia w całym mieście będą kwestować wolontariusze. Można ich spotkać m.in. przy kościele św. Klemensa, Nadarzyńskim Ośrodku Kultury, Centrum Mody, przy stacjach paliw, Ptak Warsaw Expo oraz w Parku w Młochowie.

Główne atrakcje odbędą się w siedzibie Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury przy pl. Poniatowskiego 42. Start o godz. 15.00! W programie są licytacje przez cały dzień, koncerty muzyczne, monolog kabaretowy oraz pokazy taneczne.

Pruszków
Na terenie Pruszkowa będzie funkcjonować kilka sztabów. 13 stycznia wiele atrakcji przygotowała m.in. szkoła podstawowa nr 2. Tam przy ul. Jasnej wszystko rozpocznie się o godz. 10.00 występem dzieci z przedszkola nr 14. Zaprezentują spektakl „W rodzinnym gronie”. Pół godziny później będzie okazja do podziwiania jasełek, które przedstawi przedszkole nr 15.

W programie nie zabraknie innych występów, pokazów sztuk walki, koncertów, a nawet tańca w wykonaniu profesjonalistów. Muzyczną gwiazdą finału będzie zespół Natural made rockers, który na scenie pojawi się o godz. 15.00.

Światełko do nieba zaplanowano o godz. 16. To będzie czas bicia rekordu w największej liczbie osób z zimnymi ogniami tworzącymi serce. Czy się uda? My mocno kibicujemy!

Pełną listę pruszkowskich sztabów i ich propozycje na niedzielny finał znajdziecie tu.

Milanówek
W planie koncerty zespołów Koszutosty i Nope’n’Dot. Zaśpiewa również Ania Krysiak. Inne atrakcje to: warsztaty plastyczne logiczne i sportowe, występy taneczne i teatralne, warsztaty plastyczne i sportowe, ścianka wspinaczkowa, decoupage, gry planszowe i inne.

Dodatkowo w trakcie trwania finału odbędą się aukcje przedmiotów podarowanych na Orkiestrę przez naszych sponsorów oraz wspaniałych dobroczyńców. Odbędzie się również jak co roku fantoneria oraz kawiarenka z nakładów sponsorów i mieszkańców.

To wszystko odbędzie się w szkole podstawowej przy ul. Królewskiej 69.

Piastów

W Piastowie WOŚP zagra w Miejskim Ośrodku Kultury i Hufcu ZHP. MOK zaprasza od godz. 11.00 na Półki do spółki, czyli na wymianę książek, kiermasz, występy artystyczne. Od godz. 18.00 na placu przed OSP trwać będzie Moto Show, a na zakończenie dnia – ognisko z kiełbaskami.

Komorów

Atrakcji połączonych ze zbiórką nie zabraknie w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Komorowie. W programie występy artystyczne, wokalne, koncert zespołów Spear i Ebsound, pokaz filmów, turniej brydżowy, fitness i wiele innych. Początek o godz. 13.00.

Nowa Wieś

Od godz. 15.00 dla WOŚP zagra Zespół Szkół w Nowej Wsi. Wolontariusze i uczniowie przygotowali bal przebierańców, licytację, loterię fantową, aukcję prac plastycznych.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 22

22 odpowiedzi na “27. Finał WOŚP już w niedzielę!”

 1. Mamed pisze:

  Nawet tu tyle troli katolicko-pisowsko-rosyjskich ? Żenada .
  Tak dla tych co im zabrakło czegoś tam w mózgu , 2 moich dzieci miała przebadany słuch po urodzeniu ,dzięki programowi i urządzeniom WOŚP

 2. paca pisze:

  Ci co nie chcą niech nie dają. Tylko po co tym się chwalą ? Chwalcie się działaniem – nie zaniechaniem.

 3. Ruda pisze:

  Jak czytam te brednie, to stwierdzam, że Ci co nie chcą dawać na Orkiestrę to niech nie dają i niech przestaną pisać te brednie. Ponadto podpisz oświadczeni, że nie chcesz korzystać ze sprzętu Orkiestry. Każdy ma wybór.

  • piastowiak pisze:

   Niby dlaczego mam podpisywać skoro z moich podatków jest utrzymywany ten sprzęt?

  • piastowiak pisze:

   Nie dałem na WOŚP, bo Owsiak nie chce wykonać postanowienia sądu w Złotoryi i nie chce ujawnić ksiąg rachunkowych. W sprawozdaniu można sobie wszystko napisać. Skoro nie chce ujawnić ksiąg, to znaczy, że ma coś do ukrycia, a skoro tak to istnieje uzasadnione podejrzenie, że Owsiak jest oszustem. A osobom podejrzanym pieniędzy nie daję. I nie ma to związku z religią, Rosją ani PiSem.

 4. Piastun pisze:

  Smutna prawda jest taka, że to nie Owsiak zbiera na dzieci, ale to dzieci zbierają na Owsiaka!

 5. Przekonany pisze:

  Sami ignoranci.
  Jeden za drugim zmieniłby zdanie jakby się obudził po wypadku na OIOMie i zobaczył że jest podłączony pod sprzęt oklejony serduszkiem. Albo życie jego dziecka zależałoby od takiego sprzętu.!

  • piastowiak pisze:

   Jakbyśmy żyli w normalnym kraju to nie byłoby żadnych serduszek, WOŚPów i innych cyrków a niezbędny sprzęt by był. No ale jak się kradnie setki mld zł, a zbiera przez 27 lat 1 mld zł to jest jak jest.

 6. EP pisze:

  Znów będą żebrać dla pajaca

 7. Złoty Melon pisze:

  Najbardziej obrzydliwym jest zatrudnianie nieletnich w nieodpowiednich warunkach i pod łże-pretekstem, pod pozorem przyuczania do filantropii, w rzeczywistości do gromadzenia 10% na prywatne-biznesowe odpisy Owsiaka. Złoty melon znaczy 😉

 8. ks. Piotr pisze:

  Czczenie diabla, poganskie gusla, lubieznosc, zgorszenie i calodniowy stan „upojenia” w… niedziele. Dzien Swiety. Czy to przypadek? Ostrzegam!!

 9. Dudek pisze:

  Ja dam bo daje co roku ale w ten sposob rodzi sie patologia. Rzadowa patologia. Bo po co rzad ma lozyc na sluzbe zdrowia skoro sami obywatele dadza? A pieniazki z podatkow pojda zamiast na szpitale to na ekskluzywne zycie poltykow

 10. skwara pisze:

  Nigdy nie dałem, nie dam w tym roku, ani w żadnym innym jednej złotówki nawet dla Owsiaka. W to miejsce przeznaczę dla Caritasu 50 złotych na tych, co potrzebują pomocy. Moje zdanie jest nieodwołalne.

  • Teos77 pisze:

   Do skwara
   Mam nadzieję, że jak trafisz kiedyś do szpitala (czego Ci nie życzę) i lekarz będzie chciał skorzystać ze sprzętu podarowanego przez WOŚP ty jako przeciwnik akcji odmówisz badania i powiesz tym sprzętem nie chce być leczony, proszę zastosować bardziej tradycyjne metody leczenia 😉 😀

   • samotny wilk pisze:

    To dziecinada. Wróć do przedszkola i zagraj w kółko graniaste, bo tylko do tego się nadajesz. Poza tym idę prywatnie na zabieg usunięcia prostaty za 8. tys. złotych i Owsiak jest mi do niczego niepotrzebny. Dziękuję.

  • Rozsądek pisze:

   Tak tylko zauważę, że WOŚP publikuje znacznie dokładniejsze oświadczenia finansowe niż Caritas, który zresztą jako część wielkiej korporacji kościelnej nie podlega tak skrupulatnej kontroli. Co więcej nadużycia i wyłudzenia ze strony pracowników Caritasu są faktem, a nie pustymi oskarżeniami ludzi, którzy nie mogą się pogodzić z tym, że od prawie 30 lat Owsiakowi udaje się zjednoczyć Polaków wokół jednej, dobrej idei. Polecam poszukać twardych faktów.

   Nie mówię, że nadużycia dotyczą całej organizacji, nie chcę tutaj wkraczać w retorykę WOŚP kontra Caritas. Caritas też pomaga ludziom. Przyznaję to, nawet jeśli nie zgadzam się z ideologią kościelną.

  • piastowiak pisze:

   Popieram. ja też nie daję na Owsiaka. Dopóki nie wykona postanowienia sądu w Złotoryi i nie pokaże ksiąg rachunkowych nie dostanie ode mnie załamanego grosza. A co do sprzetu kupionego z pieniędzy zebranych przez WOŚP – za czyje pieniądze ten sprzęt pracuje? Za Owsiakowe czy NFZ, czyli nasze z podatków? Jakim prawem więc ktoś ma nie korzystać z z czegoś za co płaci w podatkach?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły