26 marca referendum w Warszawie. PiS wycofuje się?

Region

Warszawscy radni podjęli decyzję o przeprowadzeniu w stolicy referendum w sprawie poszerzenia granic miasta i przyłączenia sąsiednich gmin. Tymczasem przedstawiciele PiS zapowiadają, że projekt nie będzie w najbliższym czasie procedowany.

Pomysł „Warszawy 33+” budzi kontrowersje nie tylko w podwarszawskich miejscowościach, ale także w samej stolicy. Bez emocji nie obyło się na trwającej jeszcze poniedziałkowej sesji stołecznej rady miasta.  W podjętej na wniosek klubu Platformy Obywatelskiej uchwale zdecydowano o przeprowadzeniu referendum w tej sprawie. Pytanie zadane mieszkańcom brzmi: „Czy jest Pan/Pani za zmianą granic Miasta Stołecznego Warszawy poprzez dołączenie kilkudziesięciu sąsiednich gmin?”.

Referendum zostanie przeprowadzone 26 marca. Podobny pomysł podczas sobotniego spotkania samorządowców z podwarszawskich gmin zgłosił burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński. Nie wiadomo jednak czy i kiedy podobne plebiscyty odbędą się w naszym regionie.

Tymczasem, jak informuje Polska Agencja Prasowa, Jacek Sasin zapewnił w poniedziałek, że projekt o zmiane ustroju miasta stołecznego Warszawy nie będzie w najbliższym czasie procedowany. Z kolei w wywiadze dla tygodnika „Do Rzeczy” prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że projekt ten „przejdzie daleko idące modyfikacje”.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.