23-latka zabrała samochód bez zgody właścicielki

Grodzisk Maz.

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego otrzymali informację od właścicielki mercedesa, że 23-letnia kobieta zabrała pojazd bez jej zgody. Samochód namierzono na terenie powiatu nowodworskiego.

– Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia kradzieży mercedesa, grodziscy policjanci rozpoczęli działania w kierunku odzyskania pojazdu i zatrzymania sprawcy. Z zawiadomienia właścicielki auta wynikało, że pojazd został zabrany z posesji przez jej znajomą, która miała dostęp do kluczyków – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – Grodziscy funkcjonariusze szybko ustalili, że poszukiwane auto może poruszać się po terenie powiatu nowodworskiego. O pomoc w jego zlokalizowaniu poprosili miejscowych policjantów – dodała.

Okazało się, że za kierownicą mercedesa siedziała wskazana w zawiadomieniu kobieta. Do zatrzymania doszło na jednej ze stacji paliw. Policjanci ustalili, że kobieta zabrała samochód i jeździła nim w różne miejsca, załatwiając swoje sprawy. Oczywiście zabezpieczone auto wróciło do właścicielki. Natomiast 23-letnia Barbara M. usłyszała zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet do 5 lat więzienia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.