200 zł i dwie choinki

Region

Policjanci z pruszkowskiej komendy zatrzymali 30-letniego Rafała S., który próbował wręczyć im łapówkę. Mężczyzna dodatkowo zaoferował wręczenie funkcjonariuszom choinek, którymi handlował.

W ubiegły piątek dzielnicowi patrolowali rejon pruszkowskiej dzielnicy Żbików. Mundurowi na jednej z ulic zwrócili uwagę na jadącego volkswagena. Samochodem kierował znany policjantom Rafał S. Mężczyzna nie miał zapiętych pasów i dodatkowo rozmawiał przez telefon komórkowy w czasie jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali Rafała S. do kontroli. 30-latek nie posiadał przy sobie dokumentów potwierdzających jego uprawnienia do kierowania oraz stosownych dokumentów pojazdu. Mężczyzna twierdził, że zostawił je u kolegi. Policjanci udali się wraz z Rafałem S. do jego znajomego. Jednak dokumentów tam nie było. Okazało się, że nie ma ich również u rodziców 30-latka.

Policjanci postanowili ukarać Rafała S., jednak ten wręczył jednemu z funkcjonariuszy 200 złotych i obiecał dać mundurowym choinki świąteczne, które sprzedawał. Po próbie wręczenia łapówki mężczyzna został przewieziony do komendy. W trakcie kontroli osobistej okazało się, że 30-latek miał przy sobie ubezpieczenie OC, które dwa dni wcześniej straciło ważność.

Rafał S. został zatrzymany i usłyszy zarzut próby wręczenia łapówki. Grozi mu za to do 8 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.