2 mln sztuk nielegalnych papierosów w Jankach

Janki

Funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji zlikwidowali magazyn w Jankach, gdzie znajdowały się nielegalne wyroby tytoniowe. – To jeden z największych takich składów w Polsce – przyznają policjanci.

Od dłuższego czasu warszawscy policjanci ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców próbowali rozpracować osoby trudniące się w handlu papierosami bez polskich znaków akcyzowych. Podczas obserwacji jednej z posesji w Jankach udało się im zatrzymać na gorącym uczynku trzy osoby: 34- letniego Pawła M., 54-letniego Arkadiusza D. i Natalię K., obywatelkę Ukrainy. Rozładowywali oni nielegalny towar z busa do magazynu.

Funkcjonariusze dotarli do właścicielki posesji, w jej obecności przeszukano pomieszczenia wynajmowane przez Arkadiusza D. Ujawniono tam 2 mln sztuk nielegalnych papierosów, worki foliowe z pudełkami po papierosach, a także urządzenie do foliowania. – Skarb Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy i wyłudzenia podatku mógł stracić ponad 1,8 mln złotych – wyjaśnia Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Policja zajęła się także przeszukaniem miejsc zamieszkania zatrzymanych. Dodatkowo zabezpieczono telefony komórkowe, karty SIM, opakowania po papierosach, susz roślinny i pieniądze. W jednym z mieszkań znajdowała się Żaneta Ch., którą również zatrzymano.

Każda z osób usłyszała zarzut posiadania papierosów bez akcyzy. Grozi za to kara grzywny, bądź 3 lata więzienia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.