19 inwestycji w powiatowym budżecie

Region

Powiat Grodziski to kolejny samorząd, który na swoich stronach zamieścił projekt budżetu na 2018 r. Dzięki temu poznaliśmy plany inwestycyjne, które zakładają realizację 19 zadań.

Szacowane dochody powiatu wyniosą w przyszłym roku 94,5 mln zł. Natomiast wydatki zaplanowano na kwotę 97,2 mln zł. To oznacza, że w kasie starostwa pojawi się deficyt w wysokości 2,7 mln zł, który ma być pokryty kredytem.

Sprawdziliśmy jakie inwestycje szykuje powiat na przyszły rok. Na liście zadań do realizacji znalazło się 19 pozycji na łączną kwotę prawie 17,7 mln zł. Lwią część tej kwoty, bo przeszło 16 mln zł, pochłoną wydatki na inwestycje drogowe. W przyszłym roku zaplanowano przebudowę ul. Nałkowskiego i Centralnej w Radoniach i Adamowiznie (5,4 mln zł), przebudowę ul. Królewskiej w miejscowości Kaski w gminie Baranów (5,9 mln zł). 2 mln zł pochłonie przebudowa ul. Pomorskiej w Jaktorowie. Kolejne 800 tys. zł zostanie przeznaczone na IV etap rozbudowy drogi powiatowej Grodzisk Józefina, w ramach zadania powstanie chodnik dla pieszych wraz z kładką przez rzekę Mrownę.

Powiat planuje również modernizację drogi 1510 Kłudno Stare – Żuków w miejscowościach Tłuste i Żuków (500 tys. zł), modernizację drogi 1516 Stare Budy – Baranów w Jaktorowie oraz budowę chodnika w Henryszewie (500 tys. zł).

Dodatkowo wykonana zostanie nowa zatoka autobusowa przy u. Mazowieckiej w Książenicach (190 tys. zł). Wbudowany zostanie fragment chodnika przy ul. Brwinowskiej na odcinku od Orlej do Sokolej w Podkowie Leśnej (100 tys. zł). W przyszłym roku przygotowana zostanie dokumentacja projektowa przebudowy ul. Sadowej i 1 Maja w Bożej Woli (80 tys. zł).

A jakie zadania poza inwestycjami drogowymi znalazły się w budżecie powiatu grodziskiego? W Zespole Szkół przy ul. Kilińskiego zostanie zamontowana winda (187, 5 tys. zł). Budynek Zespołu Szkół nr 2 w Milanówku zyska nową elewację (150 tys. zł), a szkolne boiska przejdą remont  (150 tys. zł). Ośrodek zdrowia w Milanówku przejdzie remont (100 tys. zł).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.